Затримано агента ФСБ, який допомагав росіянам готувати удари по залізниці у Вінницькій області

Служба безпеки України викрила агента російської ФСБ, який займався підготовкою серії повітряних атак загарбників на об’єкти "Укрзалізниці" у Вінницькій області. Про це 6 листопада повідомив пресцентр СБУ.

Встановлено, що чоловік розвідував локації вузлових залізничних станцій, які могли використовуватися для перевезення техніки ЗСУ у напрямку передової. Також зловмисник намагався визначити розташування ключових електропідстанцій регіону та отримати інформацію про їхній технічний стан.

"Одержані розвіддані він мав передати своєму "куратору" з ФСБ через анонімну поштову скриньку. Такий "звіт" передбачав точні координати та фото українських об’єктів з прив’язкою до місцевості та текстовими роз’ясненнями", - поінформували в СБУ.

За словами затриманого, росіяни планували удари по критичній інфраструктурі регіону із використанням ракетного озброєння та дронів-камікадзе. У разі успіху ворожої операції йому обіцяли 100 тисяч рублів.

Зловмисник сподівався, що після виконаного завдання його "евакуюють" на територію РФ. Утім, співробітники СБУ затримали його на етапі збору розвідданих для передачі їх окупантам.

Ворожим агентом виявився 57-річний мешканець Хмільницького району, якого російська спецслужба дистанційно завербувала у травні цього року через соцмережу "Одноклассники".

Чоловіку повідомили про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану). Йому загрожує довічне ув’язнення.

Як повідомлялося, 15 років тюрми отримав зрадник, який наводив російські "Гради" на Нікополь.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
15.02.2026
18:47

Самозванці нижчої ліги: клони «Шахтаря» і «Зорі» прийняли до «молодшої групи» російського футболу. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

На тлі новин про зимову Олімпіаду в Італії, що проходять повз них, пропагандистам окупованого Донбасу теж захотілося розповісти про якісь «республіканські» спортивні досягнення і перемоги.  Інформаційний привід для радісних публікацій знайшовся...
Країна
13.02.2026
16:00

Дейтонські угоди: як «недосконалий мир» зупинив війну… і законсервував конфлікт

Для України цей досвід важливий не як модель для копіювання, а як застереження про ціну компромісів, укладених під тиском і без чіткого розуміння того, якою буде держава «після миру».
Країна
12.02.2026
17:00

Вибори під час війни, переговори без результату та межа виснаження РФ – політолог Костянтин Матвієнко

Складно забезпечити голосування військовослужбовців, учасників бойових дій, внутрішньо переміщених осіб. Технічно це зробити дуже непросто. А якщо це складно технічно, то і політично такі вибори будуть проблемними.
Всі статті