Залужний у 2022 році пропонував контрнаступ, який мав ізолювати окупаційні війська у Криму - журналіст The Wall Street

Головком ЗСУ Залужний у 2022 році пропонував контрнаступ, який мав ізолювати окупаційні війська у Криму, але США вважали пропозицію занадто ризикованою. Про це йдеться у книзі кореспондента видання The Wall Street Journal Ярослава Трофімова "Наші вороги зникнуть: російське вторгнення та війна за незалежність України", презентація якої відбудеться у Вашингтоні 11 січня. 

"Україна пропонувала зухвалий наступ, із проривом на запорізькому напрямку, щоб перерізати сухопутний коридор до Криму. Провал був можливий, а його наслідки потенційно могли бути катастрофічними. Однак якби Україна вдарила на запорізькому напрямку, війна зараз мала б зовсім інший вигляд", - йдеться у книзі Трофімова, за інформацією "Дзеркала тижня".

Натомість, як пише видання, Сполучені Штати запропонували зосередитися на деокупації Херсона, вважаючи, що ЗСУ бракує "навченого особового складу та озброєння щоб просуватися на південь".

Світовий конгрес українців на своєму сайті також повідомляє про презентацію книги.

"У Вашингтоні відбудеться презентація книги "Наші вороги зникнуть: російське вторгнення та війна за незалежність України" головного кореспондента із питань зовнішньої політики в The Wall Street Journal Ярослава Трофімова. Подію також транслюватимуть онлайн за посиланням. Захід запланований на 11 січня у Фонді Карнеґі за міжнародний мир. Час презентації - з 17:00 по 19:00 за місцевим часом", - сказано в повідомленні. 

Зазначається, що Ярослав Трофімов народився й ріс у Києві. Нині він працює головним кореспондентом із питань зовнішньої політики в The Wall Street Journal. У 2022 та 2023 роках автор був номінований на Пулітцерівську премію у категорії міжнародного репортажу. 

"Усі, хто прагнуть зрозуміти цю визначальну подію сучасності, прочитають цю по-людськи написану, фактажну й достовірну роботу про перший рік війни Росії проти України", - написав про нову книгу Трофімова американський історик Тімоті Снайдер.

Крім того, презентація книги відбудеться також у Хʼюстоні (штат Техас) 18 січня, Лос-Анджелесі (Каліфорнія) 22 січня, Нью-Йорку 24 січня, а також у Лондоні, Великій Британії, 31 січня. Деталі - за посиланням

Раніше повідомлялось, що Залужний був вимушений відреагувати на слова своїх "позаштатних помічників".

Статті

Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Всі статті