Залужний розповів, що Румунія просила його мовчати щодо падіння дронів на її території

Колишній головнокомандувач Збройних Сил України, а нині посол України у Великій Британії Валерій Залужний розповів, що Румунія просила його не розповідати про падіння російських дронів на її території. Про це він заявив під час спілкування зі студентами у Львові, пише Ліга.

За його словами, східноєвропейські країни скептично ставляться до ефективності п'ятої статті НАТО, яка передбачає, що напад на одну з країн Альянсу означатиме напад на весь Альянс.

"Вони розуміють, що немає ніякої п'ятої статті, і ніколи не було. Польща це розуміє, куди періодично падають то наші ракети, то російські. Румунія взагалі все розуміє, тільки мовчить. І інколи телефонує мені й каже "мовчи". Ну впали два "шахеди" в порт, чому ви мовчите? А потім телефонує і каже: "Ти нащо включив ці ваші РЕБ, вони [російські дрони] полетіли до нас". "То збивайте. У вас сорок F-16 стоїть", — кажу", – розповів він.

За час повномасштабної війни російські дрони неодноразово падали на території РФ. Останній такий інцидент був у ніч проти 1 березня, коли Росія атакувала Україну 154 дронами різних типів.3 лютого на півдні Молдови поблизу кордону з Україною поліціянти виявили два російські ударні безпілотники.27 лютого Сенат Румунії схвалив законопроєкт, який дозволяє збивати несанкціоновані дрони, які порушують повітряний простір Румунії.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.07.2025
10:00

«Зеленський може змусити нас на непропорційно жорстку відповідь». Російські ЗМІ про Україну

У підсумку Зеленський зміцнив вертикаль влади, а західні партнери на першому етапі «з'їли» атаку на свої інтереси, але це, мабуть, тільки попередня реакція.
Донецьк
29.07.2025
11:16

Вижити без води: як окупанти довели Донецьк до гуманітарної катастрофи

За чотири години треба встигнути набрати запаси на три дні, наповнити всі можливі ємності, вимитися, попрати одяг і ще залишити воду для туалету. Мешканці називають це знущанням, бо вода нерідко буває відсутня або зникає через годину після запуску.
Донбас
27.07.2025
16:50

Водну кризу в «ДНР» оперативно вирішують... красивими обіцянками. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Другий тиждень головною темою в інформаційному полі так званої «ДНР» залишається тема водопровідної води, точніше її повної відсутності. Обговорення ведеться у звичному для Росії стилі «Хто винен?» і «Що робити?». На перше запитання відповідь давно...
Всі статті