Законопроект про мобілізацію: обнародовані основні положення

Народний депутат Олексій Гончаренко опублікував основні тези нового закону про мобілізацію. Про це він пише у своєму ТГК 9 квітня.

"Отже, Комітет національної безпеки та оборони підготував остаточний варіант мобілізаційного законопроєкту до другого читання", - пише нардеп.

Зокрема, основні положення:

  • Залишається норма про право на демобілізацію людей з інвалідністю. Давно добивався цього і буду відстоювати у залі голосування. 
  • Демобілізація у зв’язку із звільненням з полону (якщо військовослужбовці не висловили бажання продовжувати військову службу). Теж давно треба було приймати.
  • Визнані обмежено придатними зобовʼязані будуть повторно прийти переогляд протягом 12 місяців. 
  • Військовослужбовці у разі укладення першого контракту мають право на компенсацію 50 відсотків від першого внеску за кредитом, забезпеченим предметом іпотеки. Це дуже правильна норма.
  • Ті, хто отримав 2-3 групу інвалідності після 24 лютого 2022 року (окрім військовослужбовців) підлягають повторному медичному огляду для визначення придатності до служби. 
  • Обмеження консульських послуг для чоловіків від 18 до 60 років без військово-облікових документів.   
  • Обмеження на керування транспортними засобами чоловікам відповідного віку за вимогою ТЦК. Порушення Конституції? Ні, не чули. 
  • Закон вступає в силу через місяць після прийняття, за цей час уряд має підготувати всі нормативні документи. 

"Нагадаю, що цей законопроєкт розглядався в Комітеті два місяці!! Для того, щоб взагалі прибрати ключові норми, зокрема, і демобілізацію", - обурюється нардеп.

Як повідомлялося, комітет Верховної Ради з питань нацбезпеки і оборони виключив положення щодо демобілізації і ротації військовослужбовців із урядового законопроєкту про мобілізацію, який готується до другого читання. 

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
03.07.2025
15:00

Множинне громадянство в Україні: зиски та ризики

Прийнятий документ може призвести до втрати українського громадянства для тих, хто вимушено залишається в окупації.
Луганськ
02.07.2025
10:00

Щоденник матері 18-річного добровольця: стосунки «місцеві – військові» й «жінки – чоловіки»

Останнім часом з’явилась якась мерзотна тенденція писати в пабліках про те, що деякі дівчата/жінки, мовляв, виходять заміж за молодих штурмовиків аж по тричі: одного поховають, виплату отримають, за другого підуть…
Світ
01.07.2025
17:00

«Населення «Великого Донбасу» скоротилося втричі». Російські ЗМІ про Україну

...Я впевнена, що український народ в більшості своїй все правильно розуміє. Це завжди був братський народ. Вони прокинуться, вони прокинуться. Вони прокинуться і дадуть адекватну оцінку всьому, що відбувалося і відбувається.
Всі статті