Палата представників США оприлюднила текст законопроєкту для допомоги Україні

Палата представників Сполучених Штатів оприлюднила текст законопроєкту для допомоги Україні. Про це повідомляє "Суспільне" з посиланням на текст законодавчої ініціативи 17 квітня.

Згідно з документом Україна та американські союзники можуть отримати близько 61 мільярд доларів. При цьому з цієї суми, кошти на економічну допомогу Україні сягають 7,85 мільярда у вигляді кредитів до 30 вересня 2025 року. Серед умов цих витрат – заборона виплат пенсій.

Законопроєкт передбачає виділення приблизно 23 мільярдів доларів на поповнення запасів зброї армії США, які можуть бути використані для військової допомоги Україні.

Додатково за програмою Foreign Military Financing, яка передбачає виділення грантів на купівлю зброї у виробників, документом закладається 1,6 мільярда доларів.

Щодо економічної допомоги конкретно Україні, то законопроєкт передбачає виділення 7,85 мільярда доларів у вигляді кредитів до 30 вересня 2025 року. Серед умов витрат цих коштів – заборона виплат пенсій.

Окреме положення законопроєкту передбачає, що адміністрація Джо Байдена має "якнайшвидше" передати Україні далекобійні ракети ATACMS. Водночас президент США може відкласти це рішення, якщо воно "буде шкодити інтересам національної безпеки США".

Водночас після листопада 2025 року президент США зможе "списати" 50% заборгованості за цими кредитами, а з 1 січня 2026 року – 100% заборгованості за умови, якщо це рішення підтримає Конгрес.

Також документ містить низку вимог до адміністрації президента США стосовно звітності.

Зокрема протягом 30 днів після ухвалення, адміністрація має надати Конгресу звіт про всю зброю та пов’язане фінансування, яку США надали Україні з 24 лютого 2022 року. А протягом 60 днів – звіт про те, як здійснювався контроль за обліком зброї.

Крім того, протягом 45 днів Конгрес має отримати від адміністрації Байдена "стратегію підтримки України", яка повинна бути багаторічною та містити перелік "конкретних цілей", яких адміністрація "прагне досягти".

Нагадаємо, спікер Палати представників США Майк Джонсон оголосив, що законопроєкт про допомогу для України винесуть на голосування вже 20 квітня.

Статті

Луганськ
17.05.2024
10:41

 «Розумні люди зберігають свою думку при собі». Луганський щоденник

Якщо ти живеш за правилами, не намагаючись порушувати їх, ти житимеш нормально. Просто нормально. Можливо, погано, а може, добре, але ти житимеш. Якщо ж ти замахнувся своїм маленьким кулачком на систему, ти теж житимеш, але житимеш погано
Країна
16.05.2024
14:18

Від ідей до конкретних проектів: війні не вдалося зупинити бізнес Дніпропетровщини

Прифронтова Дніпропетровська область увійшла в трійку лідерів серед регіонів за кількістю нових бізнесів. Упродовж першого кварталу 2024 року в області відкрито майже 7 тисяч ФОПів. Водночас, за чотири місяці регіон має економічні втрати: тут...
Країна
16.05.2024
10:35

Коломойський: розмова продовжується

Реанімувавши старі звинувачення щодо співвласника групи "Приват" І.Коломойського, влада виклала свій останній та вирішальний козир у діалозі з опальним олігархом. Але чи призведе це до бажаного результату – велике питання.
Всі статті