За місцем тренування солдатів ЗСУ в Німеччині шпіонили дронами - триває розслідування

За базою Бундесверу, де тренують українських військових, шпигували за допомогою близько дюжини безпілотників. Про це першим повідомило видання Business Insider, - передає Укрінформ.

За їх інформацією, інцидент стався на військовому полігоні Вільдфлекен на кордоні між землями Гессен і Баварія у ніч з 30 вересня на 1 жовтня.

Факт підтвердили в прес-службі Міноборони ФРН. Після того, як у безпосередній близькості від військового полігону були помічені безпілотники, була проведена поліцейська операція. «Одразу повідомили поліцію, яка почала розслідування. Воно триває», - зауважили на прохання журналістів у військовому відомстві.

На полігоні тренуються українські військові, яких навчають користуванню колісними бронетранспортерами Dingo. Нагадаємо, Німеччина планує поставити 50 таких машин.

Видання припускає, що за шпигунською акцією стоїть росія, хоча офіційні чинники цього поки не підтверджують.

Видання Zeit нагадує, що наприкінці серпня російські спецслужби намагалися стежити за навчанням українських військових на західних системах озброєння в Німеччині. Служба військової контррозвідки (MAD) помітила підозрілі транспортні засоби поблизу військових баз в Ідар-Оберштайні в Рейнланд-Пфальці та Графенвері в Баварії, звідки, ймовірно, спостерігали за під’їзними шляхами до казарм. В Ідар-Оберштайні Бундесвер навчав українських військових на САУ Panzerhaubitze 2000, у Графенвері збройні сили США навчали українців на західних артилерійських системах.

Останніми місяцями безпілотники-шпигуни неодноразово спостерігалися по всьому світу, наприклад, кілька днів тому над норвезькими нафтовими платформами, коли кілька пристроїв проникли в зону безпеки.

Статті

Країна
23.02.2024
13:25

За що воює росія, або «Хрестовий похід» владіміра путіна

Як відомо: імперія або розширюється, або гине. Звідси і ідея «світової революції» і герб СРСР, накладений на всю планету, без окреслених кордонів радянської держави, і «Інтернаціонал» як гімн країни, що хоче захопити весь світ.
Донецьк
22.02.2024
11:48

Комунальний колапс. Донецький щоденник

Їм пояснили, що комунальні служби не завозять достатню кількість води до котелень для заповнення системи через аварійний стан труб центрального опалення.
Країна
20.02.2024
15:30

Спротив системи, спроби і помилки: Кілька актів української антикорупційної драми

Успіхи дій влади важче доносити до суспільства, аніж негатив, – тим більше, коли влада втрачає популярність, а її окремі представники продовжують потрапляти в корупційні скандали
Всі статті