За 2023 рік українські біженці в Чехії заплатять податків більше, ніж сума отриманих ними соцдопомог

За 2023 р. українські біженці в Чехії заплатять податків на суму, що перевищує суму соціальних допомог, які надасть їм держава. Про це заявив міністр праці Чехії Маріан Юречка на пресконференції після зустрічі з депутатом німецького парламенту Зеппом Мюллером, - повідомляє "Радіо Прага" з посиланням на інформагентство ČTK.

За словами міністра, у Чехії працюють близько 60% українських біженців віком від 18 до 65 років. За словами Зеппа Мюллера, у Німеччині цей показник становить лише 9%. Чехія може слугувати для ЄС прикладом успішного працевлаштування біженців, вважає депутат Бундестагу.

"Ми країна, в якій припадає найбільша кількість біженців з України на душу населення. У нас дуже добре йдуть процеси адаптації та інтеграції, а також включення в ринок праці. Ми коригуємо правила, щоб якомога швидше інтегрувати українських біженців. Цього тижня на ринку праці активно працювали понад 122 тисячі українських біженців. І це число постійно зростає", - повідомив міністр праці Чехії.

"Цього року сума, яку вони заплатять у вигляді податків, буде вищою, ніж та, яку держава витратить на їхню підтримку", - наголосив глава Мінпраці. Конкретної суми Маріан Юречка не назвав.

За даними Міністерства праці та соціальних питань, зараз чеськими візами захисту володіють близько 360 тисяч громадян України.

Як повідомлялося, Чехія через брак працівників з України зменшить "українську квоту".

Статті

Країна
20.02.2024
15:30

Спротив системи, спроби і помилки: Кілька актів української антикорупційної драми

Успіхи дій влади важче доносити до суспільства, аніж негатив, – тим більше, коли влада втрачає популярність, а її окремі представники продовжують потрапляти в корупційні скандали
Світ
20.02.2024
08:36

«Україна переходить до нової фази бойових дій. Вони становлять для нас реальну загрозу». Російські ЗМІ про Україну

"Твердження про те, що всі військові конфлікти завершуються миром, далеко не завжди відповідає дійсності. Війни можуть також завершитися "гіршим миром", який лише перенесе зіткнення держав у майбутнє"
Донбас
18.02.2024
18:06

"Два роки перебіжками ходили, малюки два роки дитинства втратили". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Без сумніву, ТОП темою ЗМІ окупованого Донбасу минулого тижня було взяття російськими військами того, що залишилося від багатостраждальної Авдіївки, колись процвітаючого міста-супутника Донецька. Очевидно, що окупанти мають право сурмити перемогу,...
Всі статті