З окупованої території Донеччини повернули 5-річну Соню - доньку військовослужбовиці ЗСУ

Фонд "Save Ukraine" допоміг повернути з тимчасово окупованої частини Донеччини доньку військової ЗСУ. Про це повідомив засновник благодійного фонду "Save Ukraine" Микола Кулеба на своїй сторінці у Facebook 9 січня. 

"П'ятирічна Соня та її мама-військова Євгенія опинилися по різні сторони фронту через тиждень після початку повномасштабної війни", - написав Кулеба. 

Зазначається, що селище на Донеччині, в якому знаходилася маленька Софія з бабусею швидко окупували росіяни. А Євгенії нічого не залишалось, окрім як тримати зв'язок із рідними та продовжувати шукати можливості возз'єднатися з донькою.

Родина дізналася, що окупанти можуть відправити Соню у дитбудинок, адже бабуся дівчинки не мала російських документів на опікунство.

"До того ж на Донеччині вже почав працювати закон, за яким усім українським дітям треба зробити російські документи й віддати у навчальний заклад", - сказано також у повідомленні.

Підкреслюється, що таким чином російські соцслужби могли в будь-який час прийти до сім'ї та забрати Соню, тож її мама мала діяти швидко. 

"В пошуках допомоги Євгенія дізналася про мережу порятунку Save Ukraine і вийшла з нами на зв'язок", - йдеться в повідомленні.

Раніше "ОстроВ" писав про викрадення дітей з окупованої Луганщини: злочин росіян, який практично неможливо задокументувати.

Раніше "ОстроВ" також розвовідав історії двох дівчат-підлітків з Херсонщини, яких матері змогли повернути з росії після незаконного вивезення.

Статті

Країна
12.04.2024
11:24

"Економічне бронювання" від мобілізації: "робота в білу" чи "податок на боягузтво"?

На одного воїна, який захищає Україну, має бути 8 осіб, які забезпечують економічно утримання цього воїна. Потрібно знаходити ті заходи та засоби, які можуть сприяти підняттю рівня економіки
Луганськ
11.04.2024
10:39

Життя стає інакшим. Луганський щоденник

Кордони особистості закінчуються на сім'ї, все що ширше – держава, і там ти собі вже не належиш: маєш бути, як усі, отже – ніким.
Світ
10.04.2024
09:04

"Для захисту залишається мало що, крім молитви". Огляд західних медіа

"Якби це залежало від мене, я б перестріляла цих виродків... і стерла б Бєлгород з лиця землі"". "Гострі слова Тимохіної вражають, адже вона народилася в Росії і більшість її родичів досі живуть там, – зазначили у британському виданні.
Всі статті