Євросоюз підготує перші санкції проти компаній з Китаю через війну в Україні - Bloomberg

Європейська комісія запропонувала нові торговельні обмеження щодо близько двох десятків компаній, зокрема трьох, розташованих у Китаї, які звинувачуються в підтримці військових дій Росії в Україні. Про це з посиланням на проєкт санкцій повідомило агентство Bloomberg, - пише "Європейська правда".

У санкційному списку, який розглядає ЄС, додались компанії з Гонконгу, Індії, Китаю, Сербії та Туреччини. В разі його схвалення китайські юридичні особи вперше потраплять під санкції ЄС у зв’язку з підтримкою агресії Росії в Україні.

Раніше ЄС пропонував внести до санкційного списку кілька китайських компаній, але ці пропозиції були відхилені через опір деяких країн-членів і після того, як Пекін надав запевнення, що не порушуватиме санкцій.

Санкційна пропозиція ще має бути схвалена всіма державами-членами ЄС, тож може змінитись.

Видання EUObserver з посиланням на проєкт документа, що є у розпорядженні редакції, писало, що у переліку – низка російських компаній, які допомагають везти зброю з КНДР на захід Росії, а також кілька другорядних посадовців, причетних до вивезення українських дітей вглиб окупованих територій і до Росії. 

Перед цим з'являлася публікація, що у новому пакеті санкцій ЄС буде понад 200 імен і назв.

Статті

Донбас
26.05.2024
18:29

Ближче ніж на 100 метрів до кордону з Росією наближатися заборонено. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу іноді з гордістю, іноді з натяком на сум визнавали, що анексовані території «ДНР/ЛНР», які РФ всупереч міжнародному праву чомусь називає «повноправними суб'єктами Федерації», як і раніше, російські можновладці...
Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Всі статті