Європейська космічна агенція здійснила запуск ракети "Аріана-6": її проліт видно з України

Ракета "Аріана-6"
Фото: BBC Ракета "Аріана-6" Фото: BBC

З космодрому у Французькій Ґвіані (Південна Америка) Європейська космічна агенція здійснила запуск великої ракети "Аріана-6", що має вивести на орбіту низку супутників. Проліт носія було видно у нічному небі навіть в Україні. Про це пише Lb.ua.

Як пише BBC, розробка та конструювання ракети обійшлося у 4 мільярди євро. На відміну від американських конкурентів від SpaceX, "Аріана" поки не може використовутися повторно. Попри це, чимало компаній вже висловили бажання скористатися послугами Європейської космічної агенції для виведення своїх супутників у космос. 

За словами директора організації Джозефа Ашбахера, Європа "не могла дозволити собі не мати незалежного доступу до космосу". Він назвав запуск "Аріани" "визначним моментом", вказавши на те, як багато технологій та процесів нині залежать від отримання достовірної інформації із супутників. 

Статті

Світ
16.07.2024
09:57

"Росія навмисно обрала лікарню своєю мішенню". Огляд західних медіа

Між візитом Орбана до Москви і нападом на дитячу лікарню були лише вихідні. Це багато говорить про те, як Кремль ставиться до ініціатив, подібних до ініціативи угорського глави уряду: з байдужістю і радістю від приниження".
Луганськ
15.07.2024
11:16

"Кримнаш" не ваш. Луганський щоденник

Крим став порожнім. Мало людей та багато військових. Нашим – в самий раз, а росіянам страшно. Ба більше, перельоти закриті, а їхати поїздом дуже довго.
Донбас
14.07.2024
18:43

У "ЛНР" ніхто не хоче возити пасажирів навіть за 100 тисяч. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня відзначилися ЗМІ окупованої Луганщини. Легко і невимушено розповіли вони про те, як без діла припадають пилом у гаражах пасажирські автобуси, зразково-показово передані Росією для потреб жителів "ЛНР", як російські будівельні компанії...
Всі статті