Європейська комісія підготувала переговорні рамки, необхідні у процесі просування України до членства у ЄС

Європейська комісія оголосила, що підготувала переговорні рамки, необхідні у процесі просування України до членства у Євросоюзі, повідомляє Радіо Свобода у Брюсселі.

«Ми завершили роботу над пропозиціями до проєкту переговорних рамок з Україною та Молдовою, які будуть подані на розгляд [Європейської] Ради», – оголосив віцепрезидент Єврокомісії Марош Шефчович після завершення засідання колегії єврокомісарів.

Наступним кроком має бути затвердження запропонованих переговорних рамок міністрами або лідерами країн ЄС. Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн 21 січня заявляла, що це, на її думку, навряд чи відбудеться до європейських виборів, що відбудуться у червні 2024 року.

У ЄС побоюються, що надання зеленого світла Україні за кілька місяців до європейських виборів створить популістам у деяких країнах ЄС потужну виборчу зброю. Франція і Польща бояться фермерів, які скаржаться на дешеве українське продовольство, що, за їхніми твердженнями, заполонило їхні ринки. Німеччина як найбільший платник внесків до скарбниці ЄС переймається фінансовим питанням прийняття до блоку країни, яка вимагатиме чималої підтримки.

Статті

Країна
30.05.2024
09:14

“Поміняти парадигму”. Військовослужбовці розповідають про свій досвід лікування після поранень в Україні

Долю кожного пораненого вирішує, таким чином, військовий лікар, відповідальний за скерування. Деяким щастить потрапити у потрібне місце. Віктору Комарницькому не пощастило.
Луганськ
29.05.2024
10:47

 Безсоромниця. Луганський щоденник

Є ті, хто примудряється заочно оформляти українські пенсії та заново перераховувати російські за 6000 рублів незалежно від результату. На попит знайдеться пропозиція.
Світ
28.05.2024
08:27

«Якщо Путін захоче повернути Януковича на царство, все можливо». Російські ЗМІ про Україну

Усім відомо, що термін його легітимності як президента не закінчився, а був перерваний державним переворотом в Україні. Появу Януковича в розпал переговорів Путіна і Лукашенка не змогли проігнорувати навіть українські політики, які почали просто...
Всі статті