Єврокомісія передала Україні 3 млрд євро у рамках макрофінансової допомоги

Єврокомісія перерахувала Україні перший транш макрофінансової допомоги у розмірі трьох мільярдів євро. Про це 17 січня повідомляє офіційний сайт комісії.

Цей пакет (MFA+) розрахований на суму до 18 мільярдів євро. Зазначається, що дана фінансова підтримка буде стабільною, регулярною та передбачуваною. В рамках цього інструменту Україна зможе продовжувати виплачувати заробітну плату та пенсії та підтримувати роботу основних комунальних послуг, таких як лікарні, школи та житло для переселенців.

"Це також дозволить Україні забезпечити макроекономічну стабільність та відновити життєво важливу інфраструктуру, зруйновану Росією під час її агресивної війни, таку як енергетична інфраструктура, системи водопостачання, транспортні мережі, дороги та мости", - додали у Єврокомісії.

Зазначається, що погашати цей пільговий кредит Україна зможе протягом 35 років, починаючи з 2033 року. На знак солідарності ЄС також запропонував покрити витрати України за процентними ставками, які, за необхідності, підтримуються за рахунок додаткових платежів держав-членів до бюджету ЄС.

Нагадаємо, наприкінці 2022 року Палата представників США проголосувала за бюджет, який включає багатомільярдну допомогу Україні.

Статті

Країна
29.03.2024
10:18

У Криму стає страшно: зростає популярність страхування від БПЛА

...Ці виплати ніхто не побачить, тому що немає законодавчої бази: якщо вони страхують від терористичного акту, то має бути рішення про порушення кримінальної справи за відповідною статтею тощо. Все інше – гарні слова та обіцянки, якими годуватимуть.
Луганськ
27.03.2024
17:45

«Бери й роби!» Як переселенцю почати заробляти в новій ніші на новому місці

«Треба усвідомлювати, що майже ніхто на новому місці не починає дійсно з абсолютного «нуля» – бо у вас є освіта, досвід, особисті цінності тощо. Все це вже є у людини, є невід’ємною частиною її буття»
Країна
27.03.2024
12:46

Валютне питання, або Як олігархи наштовхнулися на Нацбанк

Подальше зниження курсу гривні остаточно доб'є споживчий попит, який в умовах повномасштабної війни і так уже давно "нижчий від плінтуса". Ну а "мертвий" споживчий попит – це "мертва економіка".
Всі статті