"Є організатори". Російським окупантам роздавали знаряддя для сексуального насилля над українцями – голова Верховного Суду

На деокупованих територіях України знаходили знаряддя для сексуального насильства, які російські офіцери роздавали солдатам для знущання з українців. Про це повідомив голова Верховного Суду Всеволод Князєв під час міжнародної конференції United for Justice, - пише Укрінформ.

"У сексуальних злочинах в Україні немає просто виконавців, там є й організатори. Бо структура цих злочинів дуже складна. Чи не було це формою геноциду українського народу? На деокупованих територіях Пущі, Бородянки, Ірпеня, коли я відвідував звільнені і знищені приміщення судів, в одному з них, яке використовувалося як штаб російських офіцерів, СБУ знайшла цілий ящик засобів, які використовуються для вчинення насильницьких сексуальних актів. Офіцери роздавали їх солдатам, щоб вони в подальшому їх використовували. Ймовірно, що вони це мали вже із собою, і цей злочин планувався заздалегідь", - розповів він.

За його словами, для України і міжнародної спільноти важливо визначити, хто відповідальний за цей злочин, хто є його суб’єктом.

Очільник Верховного суду зазначив, що незабаром ці справи в судах стануть масовими, і важливо кваліфікувати ті чи інші дії.

Також Всеволод Князєв зазначив, що на ці злочини є дві точки зору:

1) суб’єктом злочину геноциду може бути тільки вище військове та політичне керівництво, яке віддавало накази на знищення тієї чи іншої нації;

2) деякі російські військові воюють проти України, будучи впевненими, що нашої нації не існує.

Проте, сказав Князєв, у суді розглядається наразі лише одна справа щодо злочинів геноциду

Як повідомлялося раніше, правоохоронці встановили 171 потерпілого від сексуального насильства з боку російських військовослужбовців.

Статті

Донбас
25.02.2024
19:06

"Масштабні проєкти "будівництва від фундаменту ми поки що притримуємо". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно грали роль досвідченого таксидерміста. Місцеві пропагандисти всіма силами намагалися представити розстріляну, побиту, зруйновану Авдіївку не мертвим, а звільненим містом. Як то кажуть, хоч...
Країна
23.02.2024
13:25

За що воює росія, або «Хрестовий похід» владіміра путіна

Як відомо: імперія або розширюється, або гине. Звідси і ідея «світової революції» і герб СРСР, накладений на всю планету, без окреслених кордонів радянської держави, і «Інтернаціонал» як гімн країни, що хоче захопити весь світ.
Донецьк
22.02.2024
11:48

Комунальний колапс. Донецький щоденник

Їм пояснили, що комунальні служби не завозять достатню кількість води до котелень для заповнення системи через аварійний стан труб центрального опалення.
Всі статті