Японія надасть Україні більше ніж 12 млрд доларів допомоги - Шмигаль

Японія надасть Україні  12,1 млрд доларів допомоги, включно з оголошеним та реалізованим обсягом. Зокрема, $4,6 млрд надійдуть до кінця цього місяця. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль 19 лютого у своєму ТГК.

Він зазначив, що Україна постійно відчуває солідарність Японії — у макрофінансовій, гуманітарній, санкційній підтримці. Наші країни зближує наявність тимчасово окупованих росією територій. Наше спільне завдання — перемогти деструктивні сили, що намагаються відкинути людство в минуле.

"Прем’єр-міністр Фуміо Кішіда заявив, що позиція Японії на підтримку України залишається непохитною. Під час нашої зустрічі він повідомив, що Японія надасть Україні допомоги на 12,1 млрд доларів, включно з оголошеним та реалізованим обсягом. Це, зокрема, грант на суму 4,6 млрд доларів", - пише Шмигаль.

Шмигаль також повідомив, що з прем’єр-міністром Японії Фуміо Кішідою обговорили широке коло питань двосторонньої співпраці: лібералізацію візового режиму, активізацію торгівлі, продовження санкційного тиску на росію.

"Акцентували на двосторонніх напрямках співпраці для відбудови України. Домовилися про відкриття переговорів щодо оновлення угоди про сприяння та захист інвестицій. Наша мета — дати інвесторам надійний правовий захист та гарантії", - вважає Шмигаль.

Загалом у межах Конференції з відновлення та візиту урядової делегації підписали 56 документів. Серед них: 

- Конвенція про уникнення подвійного оподаткування стосовно податків на доходи; домовленість з профільним японським міністерством про взаємодію у відбудові української інфраструктури; угода про надання Україні гранту на швидке відновлення; домовленості про відновлення приватного сектору разом з JICA та про сприяння українським виробникам разом з JETRO; низку двосторонніх меморандумів про співпрацю в аграрній сфері; домовленості з Японським агентством відродження міст та з Японським агентством водного господарства про їх участь у відновленні; активізація співпраці в медицині та освіті.

Статті

Країна
24.04.2024
15:26

Коли кров рятує життя: як Дніпропетровщина тримає донорський фронт

Кров – це ресурс, який неможливо замінити штучною речовиною. І від цього ресурсу залежить життя як військових, так і цивільних. Донорство вже понад два роки тримає свою лінію оборони. І нашій країні вкрай важливо перейти від стихійного донорства до...
Світ
23.04.2024
17:26

«Брати приклад із Леніна і змінити, нарешті, внутрішню політику». Російські ЗМІ про Україну

У такий гарний весняний день навіть не хочеться писати про цей цирк виродків під назвою "конгрес США", але кілька важливих тез по суботньому голосуванню все ж таки окреслимо...
Донецьк
22.04.2024
18:04

ВЕЗ і криза довіри. Донецький щоденник

З усього обіцяного раніше вдалося реалізувати лише одне – «приєднання» до РФ. Та й то якось кособоко: начебто всіх обрусили, тобто видали паспорти з курками, але за фактом «руськими» жителі «ДНР» вважаються виключно у своєму зоопарку.
Всі статті