Як з малайзийским Boeing: Азербайджан готується звернутися до міжнародного суду через те, що РФ не визнає провину в збитті літака

Після публікації попереднього звіту Міністерства транспорту Казахстану про катастрофу літака, що належить «Азербайджанським авіалініям» (AZAL), 25 грудня минулого року, російська сторона продовжує упереджено коментувати подію. Про це 6 лютого пише apa.az.

У звіті зазначено, що о 05:13:32 основні системи управління повітряним судном було втрачено, а о 05:21:42 диспетчер, який координує, повідомив Грозному про початок операції «Ковер». Однак екіпаж літака не міг знати про неї заздалегідь, що вказує на спробу приховування інформації з боку російської влади.

"Незважаючи на ці факти, російські офіційні особи, експерти та ЗМІ продовжують заперечувати свою причетність до інциденту і намагаються покласти провину на екіпаж. Подібна тактика нагадує ситуацію з малайзійським Boeing 777, збитим у 2014 році над Донбасом, за що Москва досі не визнала відповідальності", - пише видання.

Азербайджанська влада має відомості про осіб, які віддали наказ і зробили постріли, а також про тип зброї, - повідомило 4 лютого агентство Reuters.

Азербайджан чітко окреслив свої умови і вимоги, які були озвучені на найвищому рівні. Як уже зазначалося, у розпорядженні Азербайджану є фрагменти ракети «Pantsir-S», якою було збито літак. Формується доказова база, збираються факти і докази, ведеться підготовка до звернення до міжнародного суду.

"Проте двері для діалогу з Росією залишаються відкритими. Москва повинна відкрито визнати свою провину і взяти на себе відповідальність. В іншому разі Баку готовий до наступних кроків", -йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що 25 грудня 2024 року пасажирський літак, що належить AZAL, зазнав аварії поблизу аеропорту Актау в Казахстані. Унаслідок катастрофи загинули 38 осіб, 29 дістали поранення.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Донбас
27.04.2025
15:30

Жіноче обличчя пропаганди «русского мира»: журналісти-хамелеони і молитви за «визволителів». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу для пропаганди «русского мира» вирішили звернутися до, без перебільшення, сильної жінки. Фізично сильної... «Офіційний» сайт «ДНР» взяв інтерв'ю у Мар'яни Наумової - чотириразової чемпіонки світу з...
Всі статті