Опитування показало, що українці будуть захищатися від росії навіть у випадку застосування РФ ядерної зброї – Мюнхенська доповідь

Українців у прагненні перемогти у війні із російськими окупантами не зупинить навіть ядерний удар РФ. Про це повідомляється в доповіді Мюнхенської конференції з безпеки, опублікованій 13 лютого, пише "Deutsche Welle".

"Опитування в Україні показали, що країна не збирається здаватися за жодних обставин, навіть якщо росія застосує ядерну зброю, про що з москви періодично звучать натяки, – пише видання. – Про те, що у разі продовження ракетних ударів по українських містах не припинять воювати, повідомили 95% опитаних у ході дослідження в Україні. У разі використання РФ тактичної ядерної зброї на полі бою або проти українського міста частка тих, хто так відповів, знижується всього до 89%, а у разі підриву бомби над Чорним морем – до 91%".

В одному з розділів доповіді також сказано, що застосування ядерної зброї в Європі вперше після закінчення холодної війни стало "правдоподібним сценарієм".

Уточнюється, що не менш однозначна картина склалася із питанням про припинення вогню. Переважна більшість опитаних українців – 93% – вважають за прийнятну умову для цього повне виведення російських військ, у тому числі і з Криму. На варіант винести Крим за дужки згодний лише кожний десятий респондент, 80% не згодні.

При цьому відведення російських військ на "демаркаційну лінію" станом на 24 лютого 2022 року підтримують 7%, не підтримують 85%. Варіант припинення вогню на умові залишити все так, як є, знайшов підтримку одного відсотка, 97% проти нього.

Як зазначає "Deutsche Welle", самій Україні у доповіді присвячено невеликий підрозділ із даними соцопитувань, проведених у листопаді 2022 року. Мюнхенська конференція вперше включила Україну до списку країн, громадян яких опитують для розрахунку розробленого недавно і тепер щорічного Мюнхенського індексу безпеки (Munich Security Index). Росія раніше була в цьому списку, але тепер організатори вирішили не проводити там опитування, пославшись на війну і "репресії, що посилюються".

Раніше повідомлялося, що глава МАГАТЕ вважає, що ядерний інцидент може статися будь-якої миті.

Статті

Світ
28.05.2024
08:27

«Якщо Путін захоче повернути Януковича на царство, все можливо». Російські ЗМІ про Україну

Усім відомо, що термін його легітимності як президента не закінчився, а був перерваний державним переворотом в Україні. Появу Януковича в розпал переговорів Путіна і Лукашенка не змогли проігнорувати навіть українські політики, які почали просто...
Донбас
26.05.2024
18:29

Ближче ніж на 100 метрів до кордону з Росією наближатися заборонено. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу іноді з гордістю, іноді з натяком на сум визнавали, що анексовані території «ДНР/ЛНР», які РФ всупереч міжнародному праву чомусь називає «повноправними суб'єктами Федерації», як і раніше, російські можновладці...
Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Всі статті