"Я не хочу, щоб Польща просто відмахувалася від мігрантів" – Шольц пригрозив відновити прикордонний контроль з Польщею. На черзі Чехія

Канцлер Німеччини Олаф Шольц пригрозив відновити контроль на польському кордоні через навалу мігрантів і закликав Польщу розслідувати повідомлення про те, що чиновники видали сотні тисяч нелегальних робочих віз. Про це Шольц заявив на передвиборчому заході Соціал-демократичної партії в Нюрнберзі, пише американська агенція Bloomberg 23 вересня.

"Я не хочу, щоб Польща просто відмахувалася від мігрантів. Залежно від ситуації, нам, можливо, доведеться вжити додаткових заходів на наших кордонах, наприклад, на цьому", – сказав Шольц.

Зазначається, що попередження Німеччини підвищує ймовірність збоїв на кордоні між двома економіками Європейського Союзу і додає тертя з урядом у Варшаві, оскільки Польща наближається до парламентських виборів, які відбудуться 15 жовтня. Обидві країни є членами європейської угоди про безвізовий режим, що має на меті спростити подорожі та торгівлю.

"Шольц і міністерка внутрішніх справ ФРН Ненсі Фезер раніше чинили опір закликам запровадити прикордонний контроль, і ці коментарі свідчать про зростаючий тиск на уряд Німеччини, який змушує його реагувати на збільшення кількості нелегальних мігрантів, що прибувають без документів", – пише Bloomberg.

Між тим польські ЗМІ повідомили, що за останні два з половиною роки понад 250 тисячі громадян африканських та азійських країн отримали дозвіл на роботу в Польщі за хабарі. Міністерство закордонних справ у Варшаві заперечило цю цифру і заявило, що розслідує лише 268 запитів на отримання віз. Комісар ЄС з питань внутрішніх справ Ілва Йоханссон попросила Польщу надати "роз'яснення" до 3 жовтня.

Тим часом Фезер визнала доцільність запровадження тимчасового контролю на кордонах не лише із Польщею, а й із Чехією задля боротьби з нелегальною міграцією. Про це міністерка сказала в інтерв’ю "Welt".

"На мою думку, це можливість більш агресивно боротися з контрабандою (в даному контексті людей. – "ОстроВ"). Такий додатковий контроль має йти у комплексі зі спостереженням у всій прикордонній зоні. З цією метою ми вже значно збільшили присутність федеральної поліції на кордонах із Польщею і Чехією", - сказала Фрезер.

За даними німецької поліції, у першій половині цього року лише на польському кордоні було заарештовано понад 12 тисяч нелегальних мігрантів.

Раніше повідомлялось, що Польща на початку жовтня завершить будівництво електронної огорожі вздовж усього кордону з РФ.

Статті

Світ
05.12.2023
09:42

«В українських генералів є куди більше шансів перейти в нову епоху». Російські ЗМІ про Україну

"Зеленському зараз потрібно дуже сильно насторожитися. Усі персонажі, які брали участь у попередньому перегляді, - Залужний, глава ГУР Буданов і навіть Арестович залишаються на своїх місцях"
Донбас
03.12.2023
20:45

Жителям "ДНР" нагадали, що "партія - розум, честь і совість". Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно цитували свого "вождя і вчителя" і зізнавалися, що, як і в роки СРСР, "керівною і направляючою силою радянського суспільства, ядром його політичної системи, державних і громадських організацій є"...
Світ
02.12.2023
11:03

"Вперше з моменту вторгнення в Україну Путін виглядає так, ніби може перемогти". Західні медіа про Україну

"Якщо цього не станеться, то наступний рік може стати переломним, після чого Україна опиниться у все більш несприятливому становищі"
Всі статті