Вийти на волю не встиг: серед в'язнів колонії в Житомирській області викрито агента ФСБ

СБУ викрила в’язня-агента ФСБ, який після виходу з тюрми мав допомагати російським ДРГ на півночі України. Про це повідомили у Телеграм-каналі відомства 12 квітня.  

"У виправній колонії на Житомирщині викрито в’язня-агента ФСБ, який вербував інших засуджених для підривної діяльності проти України. Потенційними "кандидатами" для вербування були ув’язнені кримінальники, в яких закінчувався термін покарання. Основний фігурант також мав вийти на волю протягом найближчого часу", - сказано в повідомленні.

Зазначається, що після виходу з тюрми вони мали "розосередитись" по території Київської, Житомирської, Чернігівської та Сумської областей, щоб відслідковувати геолокації Сил оборони на прикордонні.

Ще одним їхнім завданням був збір інформації про охорону об’єктів критичної інфраструктури, зокрема водоканалів та енергопідприємств. Ворог планував використати ці відомості для підготовки маршрутів прориву власних ДРГ в "обхід" укріпрайонів та вогневих позицій українських захисників. Також розвіддані потрібні були рашистам для визначення цілей російських диверсій у прикордонних регіонах України.

"Служба безпеки завчасно викрила ворожі плани, про які дізналася у ході документування ув’язненого, який працював на ФСБ", - пише відомство.

За даними слідства, в’язень-фігурант був завербований російською спецслужбою, коли відбував покарання у тюрмі на тимчасово окупованій частині території Луганщини. Туди він потрапив ще у 2012 році за вчинення тяжкого злочину. Перед початком повномасштабного вторгнення його етапували до пенітенціарної установи на підконтрольну Україні територію як мешканця Чернігівщини. До виїзду з тимчасово захопленого регіону ув’язнений отримав завдання від ФСБ щодо підривної діяльності проти України. Після звільнення на заздалегідь обумовлений номер телефону він мав повторно вийти на російських кураторів і доуточнити завдання. 

Наразі слідчі української спецслужби повідомили в’язню-агенту ФСБ про підозру за двома статями Кримінального кодексу України. Зловмиснику загрожує ще 15 років тюрми.

Раніше повідомлялось, що затримано сестру донецького бойовика, яка готувала удари рашистів по нових укріпрайонах та логістичних шляхах ЗСУ на Харківщині.

Статті

Донбас
26.05.2024
18:29

Ближче ніж на 100 метрів до кордону з Росією наближатися заборонено. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу іноді з гордістю, іноді з натяком на сум визнавали, що анексовані території «ДНР/ЛНР», які РФ всупереч міжнародному праву чомусь називає «повноправними суб'єктами Федерації», як і раніше, російські можновладці...
Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Всі статті