Втрати окупантів у західній частині Запорізької області значно зросли - ISW

Втрати російської армії на фронтах у західній частині Запорізької області значно зросли. Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW) за 19 вересня.

Росіянам не вистачає боєздатних підрозділів.

"За наявними даними, останніми днями російські втрати в західній частині Запорізької області значно зросли, і російські військові, імовірно, відчувають брак боєздатних підрозділів, які російське командування готове перекинути на цю ділянку фронту", - йдеться в повідомленні.

Експерти наводять слова прес-секретаря Таврійського угруповання військ України полковника Олександра Штупуна, який заявив, що 18 вересня російські війська втратили 313 осіб (найімовірніше, вбитими і пораненими) на Таврійському напрямку, включно із західною частиною Запорізької області.

"За словами Штупуна, це значно більше, ніж втрати російських військ за попередні два дні, коли російські війська втрачали приблизно по 200 осіб на день", - зазначили експерти.

"Штупун заявив, що російські повітряно-десантні війська (ВДВ) ведуть оборонні операції на Таврійському напрямку (імовірно, на заході Запорізької області) і що загони "Штурм-З" з призовниками прибули для "прикриття" частин ВДВ, можливо, маючи на увазі необхідність прикриття частин ВДВ при можливому відході", - вважають у звіті ISW. 

Раніше ISW зазначала, що частини 7-ї гвардійської гірської дивізії ВДВ і 76-ї гвардійської дивізії ВДВ проводили контратаки проти українських військ у районі Роботине (10 км на південь від Оріхового), і, за оцінкою ISW, ці операції, імовірно, сильно послабили ці сили ВДВ.

"Загони "Штурм-З" часто неефективні в бою і, ймовірно, будуть забезпечувати російську оборону на заході Запорізької області з незначною бойовою міццю", - роблять висновки аналітики.

Статті

Країна
18.05.2024
13:54

Звільнення за "зв'язки" з людьми в окупації: Зеленський не підтримав ідею нардепів

Якщо раніше про його «зв'язки» з родичами, які проживають в окупації, знали лише близькі друзі, то тепер він зобов'язаний про це повідомити своє керівництво. Інакше його можуть звільнити
Луганськ
17.05.2024
10:41

 «Розумні люди зберігають свою думку при собі». Луганський щоденник

Якщо ти живеш за правилами, не намагаючись порушувати їх, ти житимеш нормально. Просто нормально. Можливо, погано, а може, добре, але ти житимеш. Якщо ж ти замахнувся своїм маленьким кулачком на систему, ти теж житимеш, але житимеш погано
Країна
16.05.2024
14:18

Від ідей до конкретних проектів: війні не вдалося зупинити бізнес Дніпропетровщини

Прифронтова Дніпропетровська область увійшла в трійку лідерів серед регіонів за кількістю нових бізнесів. Упродовж першого кварталу 2024 року в області відкрито майже 7 тисяч ФОПів. Водночас, за чотири місяці регіон має економічні втрати: тут...
Всі статті