Втрати окупантів у західній частині Запорізької області значно зросли - ISW

Втрати російської армії на фронтах у західній частині Запорізької області значно зросли. Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW) за 19 вересня.

Росіянам не вистачає боєздатних підрозділів.

"За наявними даними, останніми днями російські втрати в західній частині Запорізької області значно зросли, і російські військові, імовірно, відчувають брак боєздатних підрозділів, які російське командування готове перекинути на цю ділянку фронту", - йдеться в повідомленні.

Експерти наводять слова прес-секретаря Таврійського угруповання військ України полковника Олександра Штупуна, який заявив, що 18 вересня російські війська втратили 313 осіб (найімовірніше, вбитими і пораненими) на Таврійському напрямку, включно із західною частиною Запорізької області.

"За словами Штупуна, це значно більше, ніж втрати російських військ за попередні два дні, коли російські війська втрачали приблизно по 200 осіб на день", - зазначили експерти.

"Штупун заявив, що російські повітряно-десантні війська (ВДВ) ведуть оборонні операції на Таврійському напрямку (імовірно, на заході Запорізької області) і що загони "Штурм-З" з призовниками прибули для "прикриття" частин ВДВ, можливо, маючи на увазі необхідність прикриття частин ВДВ при можливому відході", - вважають у звіті ISW. 

Раніше ISW зазначала, що частини 7-ї гвардійської гірської дивізії ВДВ і 76-ї гвардійської дивізії ВДВ проводили контратаки проти українських військ у районі Роботине (10 км на південь від Оріхового), і, за оцінкою ISW, ці операції, імовірно, сильно послабили ці сили ВДВ.

"Загони "Штурм-З" часто неефективні в бою і, ймовірно, будуть забезпечувати російську оборону на заході Запорізької області з незначною бойовою міццю", - роблять висновки аналітики.

Статті

Країна
01.12.2023
14:48

На порозі впровадження цивільних партнерств в Україні: про ЛГБТ і не лише

У разі підтримки Верховною Радою закон нарешті допоможе парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадщини, соціального захисту, прав у разі смерті або зникнення партнера/партнерки. Нічого екстраординарного. Все те, що...
Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Всі статті