Вступ України до ЄС: фон дер Ляєн розповіла про дорожну карту до кінця року

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн знову заявила про те, що процедура для України як країни-кандидата в члени Європейського Союзу відома, і до рішення про початок переговорів про вступ будуть дві доповіді Європейської комісії – проміжна та основна. Так вона відповіла на запитання про можливість початку переговорів щодо членства вже в червні на пресконференції в Брюсселі 15 травня, пише "Interfax-Україна".

"Є дуже чітка дорожня карта – у червні в нас буде усна презентація, це так звана проміжна доповідь. Важлива доповідь – письмова, яка запланована на жовтень, – сказала фон дер Ляєн. – І я думаю, що Рада в грудні вирішуватиме щодо цієї доповіді, в якій не лише Україна, а й інші потенційні кандидати. Це дуже формальний шлях процедури, але те, як ми просуваємося вперед із цими трьома кроками, залежить від прогресу країни".

Президентка Єврокомісії також повідомила, що це питання обговорювалося в деталях під час її візиту в Україну 9 травня.

"Багато прогресу було досягнуто, але робота ще має бути зроблена... Від країни-кандидата залежить, як швидко вони просуватимуться і на скільки гарною буде якість", – наголосила вона.

Раніше повідомлялось, що Зеленський заявив: Настав час початку переговорів про членство України в ЄС.

Статті

Світ
24.07.2024
10:57

«Політична еліта в Києві починає проходити всі стадії теорії прийняття неминучого». Російські ЗМІ про Україну

Готовність до обговорення, зокрема китайської мирної ініціативи, київська влада вирішила продемонструвати, коли стало зрозуміло, що вона втрачає свого давнього покровителя в особі президента США Джозефа Байдена.
Донбас
21.07.2024
15:16

Фантазії на тему відновлення розореного регіону. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головним ньюсмейкером виступав ватажок «ДНР» Денис Пушилін. В інтерв'ю донецькій редакції одного з російських телевізійних каналів він у найкращих традиціях фінансових пірамід щедро обіцяв жителям «республіки» нові, сучасні міста,...
Країна
20.07.2024
10:00

Приватизація-2024: у пошуках "меншого зла"

Важливо наголосити на тенденції: стрімке падіння капіталізації українських держактивів. Наприклад – Одеський припортовий завод (ОПЗ), колись великий виробник мінеральних добрив.
Всі статті