Вступ України до ЄС: фон дер Ляєн розповіла про дорожну карту до кінця року

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн знову заявила про те, що процедура для України як країни-кандидата в члени Європейського Союзу відома, і до рішення про початок переговорів про вступ будуть дві доповіді Європейської комісії – проміжна та основна. Так вона відповіла на запитання про можливість початку переговорів щодо членства вже в червні на пресконференції в Брюсселі 15 травня, пише "Interfax-Україна".

"Є дуже чітка дорожня карта – у червні в нас буде усна презентація, це так звана проміжна доповідь. Важлива доповідь – письмова, яка запланована на жовтень, – сказала фон дер Ляєн. – І я думаю, що Рада в грудні вирішуватиме щодо цієї доповіді, в якій не лише Україна, а й інші потенційні кандидати. Це дуже формальний шлях процедури, але те, як ми просуваємося вперед із цими трьома кроками, залежить від прогресу країни".

Президентка Єврокомісії також повідомила, що це питання обговорювалося в деталях під час її візиту в Україну 9 травня.

"Багато прогресу було досягнуто, але робота ще має бути зроблена... Від країни-кандидата залежить, як швидко вони просуватимуться і на скільки гарною буде якість", – наголосила вона.

Раніше повідомлялось, що Зеленський заявив: Настав час початку переговорів про членство України в ЄС.

Статті

Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Світ
27.09.2023
20:49

“Війна в Судані дала українцям можливість закріпитися на африканському континенті”. Огляд західних медіа

Україна суттєво погіршила російське “співвідношення войськово-морських сил” – оперативний показник, який вона використовує для вирахування безпілотників, радарів, берегової артилерії тощо, а також суден, хоча до паритету все ще далеко.
Світ
26.09.2023
08:06

"Нашій країні треба зробити все, щоб швидше закінчити війну". Російські ЗМІ про Україну

"Я думаю, що сьогодні ми побачимо тривогу по всій Україні; я думаю, що будуть вражені центри ухвалення рішень, але цього недостатньо. Необхідно виробляти у противника рефлекс, як у собаки Павлова".
Всі статті