Вперше за 4 місяці ЗАЕС була підключена до резервної лінії електропередач – МАГАТЕ

Запорізька АЕС була підключена до резервної лінії електропередач напругою 330 кВ, вперше за 4 місяці з моменту її пошкодження. Про це заявив директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаеля Гроссі 3 липня, йдеться на сайті МАГАТЕ.

"Українську Запорізьку атомну електростанцію (ЗАЕС) було повторно під'єднано до єдиної доступної резервної лінії електропередачі за чотири місяці після її втрати, але ситуація з електропостачанням на майданчику залишається надзвичайно крихкою під час триваючого воєнного конфлікту і не є стійкою", – заявив Гроссі.

Уточнюється, що підключення ЗАЕС до єдиної лінії електропередач напругою 330 кіловольт (кВ), що залишилася, – із шести таких резервних ліній – було розірвано 1 березня через пошкодження на іншому березі річки Дніпро та відновлено ввечері 1 липня. 

"Повторне підключення лінії 330 кВ є важливим, оскільки протягом останніх кількох місяців ЗАЕС покладалася на єдину магістральну лінію 750 кВ для зовнішньої електроенергії, необхідної для охолодження реактора та інших важливих функцій ядерної безпеки. До початку конфлікту в лютому 2022 року в ньому було чотири лінії 750 кВ", – додав Гроссі.

Зараз лінія 330 кВ знаходиться під напругою і зберігається як резервна та готова до живлення ЗАЕС, якщо лінія 750 кВ стане недоступною або пошкоджена.

Гроссі зазначив, що під час війни ЗАЕС наразі сім разів втрачала енергопостачання за межами майданчика, що змушувало її тимчасово використовувати аварійні дизель-генератори для отримання електроенергії.

"Хоча повторне підключення резервної лінії електропередач є позитивним, ситуація із зовнішнім електропостачанням станції залишається дуже вразливою, що підкреслює ненадійну ситуацію з ядерною безпекою та безпекою на майданчику", – підкреслив гендиректор МАГАТЕ.

Раніше в МАГАТЕ заявили, що на території окупованої Запорізької АЕС є міни.

Статті

Країна
06.12.2023
12:22

Гривня: балансування на межі?

У НБУ вперше за довгий час запровадили валютні обмеження для експортерів. Які зазвичай застосовуються при обвалі курсу гривні...
Світ
05.12.2023
09:42

«В українських генералів є куди більше шансів перейти в нову епоху». Російські ЗМІ про Україну

"Зеленському зараз потрібно дуже сильно насторожитися. Усі персонажі, які брали участь у попередньому перегляді, - Залужний, глава ГУР Буданов і навіть Арестович залишаються на своїх місцях"
Донбас
03.12.2023
20:45

Жителям "ДНР" нагадали, що "партія - розум, честь і совість". Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно цитували свого "вождя і вчителя" і зізнавалися, що, як і в роки СРСР, "керівною і направляючою силою радянського суспільства, ядром його політичної системи, державних і громадських організацій є"...
Всі статті