У МАГАТЕ заявили, що на території окупованої Запорізької АЕС є міни

У МАГАТЕ повідомили, що на території окупованої Запорізької АЕС помічені міни. Про це йдеться в пресрелізі Агентства від 22 червня, пише "Укрінформ".

"МАГАТЕ відомо про повідомлення про встановлення мін поблизу водойми-охолоджувача. Під час візиту генерального директора (15 червня 2023 року. – "ОстроВ") на станції не було виявлено мін, у тому числі біля ставка-охолоджувача. Однак МАГАТЕ відомо про випадки встановлення мін раніше за периметром станції, про що Агентство повідомляло раніше, а також у певних місцях всередині – які, як пояснили співробітники служби безпеки станції, призначалися для оборонних цілей", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявив, що розміщення будь-яких вибухових пристроїв на атомній електростанції "не відповідає стандартам безпеки".

"Ми стежимо за цим питанням з великою увагою", – сказав Гроссі.

За його словами, ситуація з ядерною та фізичною безпекою на ЗАЕС "є надзвичайно крихкою".

"Втрата Каховського водосховища стала катастрофою для регіону в цілому, а також додала серйозних труднощів для цієї великої атомної електростанції. Зараз як ніколи всі сторони повинні повною мірою дотримуватися основних принципів МАГАТЕ, спрямованих на запобігання ядерній аварії, – цитуються в повідомленні слова Гроссі. – Ми активізуємо наші зусилля, щоб допомогти забезпечити ядерну безпеку, а також надамо допомогу постраждалому регіону в інших сферах".

Як повідомлялося, президент Зеленський заявив, що окупанти планують теракт на Запорізькій АЕС з викидом радіації, вони все підготували для цього.

Статті

Світ
09.12.2023
17:06

“Кращі шанси України на перехоплення ініціативи на полі бою навесні 2025 року, якщо вона протримається наступного року”. Огляд західних медіа

Пов’язані з Росією пропагандисти ввели в оману американських знаменитостей, заплативши їм за короткі відеокліпи, які потім використали для дискредитації президента Володимира Зеленського.
Країна
06.12.2023
12:22

Гривня: балансування на межі?

У НБУ вперше за довгий час запровадили валютні обмеження для експортерів. Які зазвичай застосовуються при обвалі курсу гривні...
Світ
05.12.2023
09:42

«В українських генералів є куди більше шансів перейти в нову епоху». Російські ЗМІ про Україну

"Зеленському зараз потрібно дуже сильно насторожитися. Усі персонажі, які брали участь у попередньому перегляді, - Залужний, глава ГУР Буданов і навіть Арестович залишаються на своїх місцях"
Всі статті