ВООЗ назвала чотири пріоритетні напрямки своєї роботи в Україні

У Всесвітній організації охорони здоров'я (ВООЗ) назвали чотири пріоритетні напрямки, за якими ВООЗ має намір працювати в Україні. Про це повідомляє Бі-бі-сі.

ВООЗ попереджає, що для багатьох жителів України, які постраждали від війни, майбутня зима може стати вкрай жорстокою, оскільки в зруйнованих районах країни вони не зможуть отримати необхідної медичної допомоги.

У зв'язку з цим, директор Європейського регіонального бюро ВООЗ Ханс Клюге назвав головним завданням ВООЗ в Україні відновлення об'єктів медичної інфраструктури, які постраждали від ударів.

Наразі ВООЗ допомогла навчити близько 11 тис. медичних працівників, фахівців у різних областях, а також поставила Україні понад 1300 тонн обладнання, від електрогенераторів до автомобілів швидкої допомоги, хірургічних наборів, ліків та вакцин, - зазначив Клюге.

Другим пріоритетом, за словами Клюге, є задоволення нагальних медичних потреб людей у ​​районах, які знову перейшли під контроль України. "Ми повинні знайти способи відреагувати на масштаби фізичних та психологічних страждань, які зазнали люди на цих територіях", - зазначив координатор ВООЗ.

Він також нагадав, що ВООЗ вже кілька місяців запитує доступ на окуповані території, такі як Маріуполь та інші частини Донбасу, щоб оцінити, яка допомога потрібна місцевому населенню, і постаратися надати її.

Третім пріоритетом Клюге називає підготовку до зими. Оскільки багато людей в Україні через війну не мають постійного місця проживання (за даними уряду України, з початку війни в країні було пошкоджено або зруйновано понад 800 тис. будинків), живуть без опалення та електрики та часто переїжджають з місця на місце, їм може загрожувати переохолодження, обмороження, запалення легень, інсульти та інфаркти.

Ескалація конфлікту в зимовий період може призвести до зростання кількості переміщених осіб до 3 млн., а також до чергового результату біженців до сусідніх країн, вважає ВООЗ.

За словами Клюге, можуть загостритися й проблеми із психічним здоров'ям. В даний час майже 10 млн осіб потенційно схильні до ризику психічних розладів, таких як стрес, тривога і депресія.

Четвертим пріоритетом, незважаючи на бойові дії, що тривають, Клюге вважає реформу охорони здоров'я в Україні, яка успішно почалася до війни і почала приносити хороші результати.

Однак, як зазначає представник ВООЗ, згідно з аналізом Світового банку, війна може призвести до того, що 60% населення опиниться за межею бідності і не зможе дозволити собі медичні послуги, тому необхідно терміново розробити план, за яким більше українців зможуть отримати доступ до охорони здоров'я. майбутні місяці та роки.

Статті

Країна Донбас
28.02.2024
16:33

Інвестиції в окупації: "схема" на мільярди

Обіцяючи прихід "інвесторів" з Росії на заводи та шахти, які знелюдніли, представники "ДНР"-"ЛНР" намагаються створити ілюзію реальності "світлого майбутнього". І утримати від міграції рештки нечисленного населення. Це важливо, інакше буде просто ні...
Світ
28.02.2024
10:07

«Третій рік кампанії обіцяє бути визначальним у всіх сенсах». Російські ЗМІ про Україну

З України зробили фактично форпост НАТО, що перевершує за своїм військовим потенціалом більшість держав-членів альянсу, одну з найсильніших у Європі армій із потужною військовою інфраструктурою біля наших кордонів.
Світ
26.02.2024
17:24

"Це також наша війна, хочемо ми того чи ні". Західні медіа про Україну

"У міру того, як Україна виснажує свою протиповітряну оборону, вона все частіше буде змушена обирати між захистом військ на фронті і захистом міст від атак російських ракет і безпілотників".
Всі статті