Військовий експерт розповів, скільки ще потрібно HIMARS Україні для переваги над ворогом

В Україні налічується близько 300 артилерійських та близько 20 реактивних систем, що становить приблизно 30% того, що потрібно Україні для завоювання переваги на полі бою. Про це заявив військовий експерт Олег Жданов в інтерв'ю ТСН.ua.

"Якщо ми повинні сформувати фактично нові Збройні Сили на новому озброєнні, яке дасть нам перевагу над російською армією, то, припустимо, за реактивними системами, потрібно мати, як мінімум, три бригади. Три бригади - це десь 54 пускові HIMАRS та їх аналоги. А у нас на сьогоднішній день, з тим, що прийшло, набирається менше 20", - сказав він. 

Жданов уточнив, що Україні потрібно десь чотири бригади, і це щонайменше. "І, до речі, я беру з того складу Збройних Сил, які ми мали на початку війни", - додав він.

"Чотири артилерійські бригади – це десь 72 гармати. І плюс у кожній бригаді, а у нас їх було понад 20, ще по 54 гармати. Це приблизно більше 1000. Тобто артилерійських систем нам потрібно 1200-1300. Плюс до них ще 55 реактивних систем залпового вогню, великої потужності, далекобійних. Ось такі цифри", - пояснює військовий експерт.

За словами Жданова, сьогодні в Україні налічується близько 300 артилерійських та близько 20 реактивних систем. Це приблизно 30% того, що потрібне Україні для завоювання переваги на полі бою, вогневої поразки противника.

"Щодо ведення оборонної операції, так, нам цього вистачає. Боєприпаси йдуть постійно, дякувати Богу, і ми можемо завдавати вогняної поразки, але в умовах оборонної операції", - підсумував експерт.

Раніше президент США Джо Байден підписав Меморандум про надання Україні військової допомоги на 550 мільйонів доларів. Нові постачання до Києва включатимуть 75 тисяч снарядів для 155-міліметрових гаубиць М777, а також ракети для комплексів HIMARS.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.04.2025
11:54

«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Власне, реакція Кремля, який оголосив про прийдешнє перемир'я саме в момент посилення ворожої інформаційної кампанії, стала тонкою і вправною відповіддю, покликаною вибити ґрунт з-під ніг противника.
Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Всі статті