Влада ПАР не знає, чи приїде путін на саміт БРІКС

Влада Південно-Африканської Республіки ще не знає, чи відвідає російський диктатор путін саміт БРІКС, який має відбутися наприкінці серпня цього року. Про це заявив генеральний секретар керівної партії ПАР "Африканський національний конгрес" (АНК) Фікіле Мбалула, - пише "Суспільне".

"ПАР ще не отримала підтвердження щодо того, чи прибуде президент росії Володимир Путін на майбутній саміт БРІКС, який відбудеться у серпні в Йоганнесбурзі", — сказав він.

Як раніше заявив у коментарі CNN прокурор МКС Карім Хан, він сподівається, що влада Південно-Африканської Республіки "вчинить правильно" щодо запрошення Пптіна на саміт.

"Я не думаю, що їм необхідні уроки від мене. Вони є державою-учасницею Міжнародного кримінального суду, вони знають закон, і я думаю, що вони вчинять правильно. Ми оцінимо, що відбудеться на саміті БРІКС, і відповідним чином відреагуємо", — зазначив він.

Посадовець підкреслив, що свого часу країна пережила період апартеїду, назвавши його "злочином проти людяності".

У липні влада ПАР заявила, що не планує переносити проведення саміту БРІКС у Китай через ордер на арешт путіна, виданий Міжнародним кримінальним судом. ПАР, як країна-підписант Римського статуту МКС зобов'язана заарештувати путіна, якщо він візьме участь у переговорах між лідерами Бразилії, росії, Індії та Китаю у зв'язку з ордером на арешт через депортацію українських дітей у РФ.

Статті

Країна
06.12.2023
12:22

Гривня: балансування на межі?

У НБУ вперше за довгий час запровадили валютні обмеження для експортерів. Які зазвичай застосовуються при обвалі курсу гривні...
Світ
05.12.2023
09:42

«В українських генералів є куди більше шансів перейти в нову епоху». Російські ЗМІ про Україну

"Зеленському зараз потрібно дуже сильно насторожитися. Усі персонажі, які брали участь у попередньому перегляді, - Залужний, глава ГУР Буданов і навіть Арестович залишаються на своїх місцях"
Донбас
03.12.2023
20:45

Жителям "ДНР" нагадали, що "партія - розум, честь і совість". Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно цитували свого "вождя і вчителя" і зізнавалися, що, як і в роки СРСР, "керівною і направляючою силою радянського суспільства, ядром його політичної системи, державних і громадських організацій є"...
Всі статті