Влада Ірану пригрозила жінкам нещадним переслідуванням за появу на публіці без хіджабу

Влада Ірану, незважаючи на багатомісячні протести, переслідуватиме жінок за появу на публіці без хіджабу. Про це заявив глава судової системи Ірану Голамхоссейн Мохсені Еджеї 1 квітня, пише "Deutsche Welle".

"Зняття чадри рівносильно ворожості щодо наших цінностей", – заявив Еджеї.

Він підкреслив, що тих, хто "здійснює такі ненормальні дії", каратимуть і "переслідуватимуть без пощади". При цьому глава судової системи не уточнив, яке саме покарання буде передбачено для жінок.

Уточнюється, що минулого тижня міністерство внутрішніх справ Ірану назвало хіджаб "однією з цивілізаційних основ іранської нації" і закликало громадян "протистояти жінкам" з непокритою головою.

"Боротьба за права жінок в Ірані стала однією з причин багатомісячних масових протестів у країні, що розпочалися у вересні минулого року, – йдеться в повідомленні. – Люди почали виступати проти чинного режиму після вбивства 22-річної Махси Аміні, яку поліція моралі затримала за те, що вона нібито носила хіджаб "неправильно".

Підкреслюється, що масові демонстрації торкнулися 160 міст у всіх провінціях країни. Правозахисники вважають, що загалом щонайменше 470 демонстрантів в Ірані було вбито і понад 18 тисяч затримано. Крім того, судові органи Ірану засудили до смертної кари у зв'язку з протестами щонайменше 25 осіб. Кілька смертних вироків уже виконано.

Раніше повідомлялося, що Євросоюз відреагував на протести в Ірані – застосування сили проти протестувальників неприйнятне.

Статті

Світ
24.07.2024
10:57

«Політична еліта в Києві починає проходити всі стадії теорії прийняття неминучого». Російські ЗМІ про Україну

Готовність до обговорення, зокрема китайської мирної ініціативи, київська влада вирішила продемонструвати, коли стало зрозуміло, що вона втрачає свого давнього покровителя в особі президента США Джозефа Байдена.
Донбас
21.07.2024
15:16

Фантазії на тему відновлення розореного регіону. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головним ньюсмейкером виступав ватажок «ДНР» Денис Пушилін. В інтерв'ю донецькій редакції одного з російських телевізійних каналів він у найкращих традиціях фінансових пірамід щедро обіцяв жителям «республіки» нові, сучасні міста,...
Країна
20.07.2024
10:00

Приватизація-2024: у пошуках "меншого зла"

Важливо наголосити на тенденції: стрімке падіння капіталізації українських держактивів. Наприклад – Одеський припортовий завод (ОПЗ), колись великий виробник мінеральних добрив.
Всі статті