Військові розповіли, як окупанти використовують бойових дельфінів

Фото з архіву НДЦ ЗС України “Державний океанаріум”. Джерело: сайт ВМС України Фото з архіву НДЦ ЗС України “Державний океанаріум”. Джерело: сайт ВМС України

Російські окупанти мають до десятка бойових дельфінів, які здебільшого  призначені для того, щоб виштовхувати на поверхню підводних диверсантів. Про це розповів речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук в етері телемарафону.

"Застосування так званих бойових дельфінів – насправді дуже дороге задоволення, і дуже вузьке коло країн може собі взагалі таке дозволити. Насправді трошки перебільшений взагалі весь цей кейс в інфопросторі", – зазначив речник.

За його даними, окупанти мають до десятка бойових дельфінів. Цих тварин тренують, як звичайних собак.

«Але вони, мабуть, трошки розумніші за собак. Усе, чому фактично їх навчають – це охорона акваторії. Для них це така сама гра, як для собак. І здебільшого вони призначені для того, щоб просто виштовхати на поверхню підводного диверсанта. Це основний такий функціонал, який на них покладається», – пояснив Плетенчук.

Він зауважив, що дельфіна, звісно, можна озброїти, і він, навіть не розуміючи, що вбиває людину, може її вбити. Проте це дуже специфічна кафедра, для якої потрібні досить фахові спеціалісти. 

"Умови утримання цих тварин так само є досить фінансово непростими. І останнє, що вони зроблять – це повісять на них вибухівку", – наголосив речник.

Статті

Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Донецьк
22.05.2024
09:56

Повна "білочка". Донецький щоденник

Натомість у кожній підворітні колишньої культурної столиці відкриваються вино-горілчані магазини. І назви у всіх промовисті – «Беленькое и красненькое», «Отвертка» та моє найулюбленіше – «Белочка».
Світ
21.05.2024
09:35

«Реально мир на Україні практично нікому не потрібен». Російські ЗМІ про Україну

Китай прямо зацікавлений у тому, щоб війна тривала якомога довше, оскільки це гарантує санкційну блокаду Росії з боку Заходу, що робить Піднебесну чи не єдиним безальтернативним ринком збуту російської сировини".
Всі статті