"Військова комісарка" з окупованої Луганщини Вікторія Турубара постане перед судом

За матеріалами СБУ судитимуть ворожу поплічницю Вікторію Турубару, яка керує окупаційним "військкоматом" у Довжанську (до перейменування - Свердловську) на Луганщині. Про це повідомило 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях у м. Сєвєродонецьк у facebook 30 травня.

"Служба безпеки України продовжує документувати діяльність очільників незаконних "військоматів", створених окупантами на Луганщині для забезпечення військ агресора "мобілізаційним ресурсом". Слідчі зібрали доказову базу щодо мешканки тимчасово окупованого Довжанська (стара назва Свердловськ), яка обіймає посаду "військового комісара Свердловського району ЛНР", - сказано в повідомленні. 

Як зазначають місцеві журналісти, мова йде про Вікторію Турубару - "ідейну ополченку", дружину заступника командира 1-го мотострілецького батальйону 2-ї бригади терористичного угруповання "народна міліція ЛНР" Євгена Турубари. 

Окупаційний "військкомат" вона очолила у  2023 році, а раніше керувала підрозділом цієї незаконної структури у Сорокиному (стара назва Краснодон). За даними слідства, фігурантка видавала підлеглим накази щодо примушення жителів окупованої Луганщини до "військової служби" у лавах армії агресора, постановки осіб на військовий облік, їх зарахування до "мобрезерву", організації "військових зборів", проведення так званої "загальної мобілізації" на захопленій ворогом території.

Очільниці "військомату" повідомлено про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України:

- ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканість України);

- ч. 2 ст. 260 (участь у не передбачених законом збройних формуваннях);

- ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни, вчинене за попередньою змовою групою осіб). 

Наразі слідчі дії щодо зловмисниці завершено, обвинувальні матеріали скеровано до суду. 

Правопорушницю оголошено у розшук. 

Раніше повідомлялось, що до 15 років засуджено суддю-колаборанта Кудрявцева зі Старобільська, якого окупати хотіли "підсунути" Україні під час обміну.

Раніше також повідомлялось, що до 15 років засуджено "прокурорку" зі Станиці Луганської, яку звільнили з правоохоронних органів України за негативних обставин.

Статті

Луганськ
15.06.2024
20:03

Робота на віддачу: як працює малий груповий будинок «Світанок», де виховуються діти-переселенці з Лисичанська

Звучить жахливо, але – він не розмовляв, по-перше, бо з ним у лікарні НЕ РОЗМОВЛЯЛИ. А по-друге – бо у нього в усі була пробка. І у ЛОР-відділенні цього не помітили!
Країна
15.06.2024
10:31

Кадрові проблеми Офісу президента: лояльних дедалі менше

"Подивіться, скільки міністрів перебуває у статусі «тимчасово виконуючий обов'язки». Коли кажуть, що багато хто хоче піти, але їх не відпускають, це більш ніж правда. Ідеться і про уряд, і про парламент"
Країна
14.06.2024
11:00

Курс гривні: Нацбанк "хлюпнув кисню" на $5,5 млрд

Ми хочемо, щоб наша нинішня магічна реальність враховувала перспективи того, що так може бути не завжди. І нам, можливо, потрібно зараз уже думати, готуватися, що на нас чекає у другому півріччі 2024 р., що чекає на нас у 2025 р.
Всі статті