"Ветеранам" війни проти України в РФ винесли понад 2,5 тис. вироків у кримінальних справах. "Участь у СВО" стала пом'якшувальною обставиною

За два роки учасникам "СВО" в РФ винесли понад 2,5 тисячі вироків у кримінальних справах. Частіше ніж у половині випадків їх пом'якшували через участь у війні, - повідомляє "Новая Европа".

"Від початку вторгнення щонайменше 1130 ветеранів війни в Україні були звинувачені в "цивільних" злочинах - від порушень ПДР до вбивств. Приблизно в ⅔ вироків покарання їм пом'якшили як учасникам "СВО", - пише видання.

Наприклад, колишній чоловік росіянки Тетяни, екс-найманець ПВК "Вагнер", у жовтні 2022 року побив її на очах у доньки - завдав кілька ударів у живіт, по обличчю, а потім дістав пістолет із погрозами "завалити" жінку.

Коли Тетяна прийшла до тями, то не змогла розплющити очі через набряки. У лікарні вона провела два тижні. Там їй зробили операцію, замінивши роздроблені кістки обличчя титановою пластиною. Повернувшись додому, Тетяна домоглася порушення кримінальної справи за звинуваченням в умисному заподіянні шкоди здоров'ю середньої тяжкості (частина 1 статті 112 КК).

До суду колишній чоловік приніс медалі "За взяття Бахмута" і "Бахмутська м'ясорубка". Справу припинили, призначивши колишньому військовому судовий штраф у п'ять тисяч рублів.

Загалом від початку повномасштабного вторгнення в Україну щонайменше 2605 колишніх і чинних учасників війни стали обвинуваченими за кримінальними статтями, розрахувала "Нова-Європа".

1130 із них - за "цивільні" злочини, решта - за злочини проти військової служби. У більшості випадків це стаття 337 - "Самовільне залишення частини", або самоволка.Більш ніж у половині всіх рішень участь у війні була визнана суддями пом'якшувальною обставиною, причому в цивільних складах ця частка вища, ніж у військових.

Статті

Країна
18.05.2024
13:54

Звільнення за "зв'язки" з людьми в окупації: Зеленський не підтримав ідею нардепів

Якщо раніше про його «зв'язки» з родичами, які проживають в окупації, знали лише близькі друзі, то тепер він зобов'язаний про це повідомити своє керівництво. Інакше його можуть звільнити
Луганськ
17.05.2024
10:41

 «Розумні люди зберігають свою думку при собі». Луганський щоденник

Якщо ти живеш за правилами, не намагаючись порушувати їх, ти житимеш нормально. Просто нормально. Можливо, погано, а може, добре, але ти житимеш. Якщо ж ти замахнувся своїм маленьким кулачком на систему, ти теж житимеш, але житимеш погано
Країна
16.05.2024
14:18

Від ідей до конкретних проектів: війні не вдалося зупинити бізнес Дніпропетровщини

Прифронтова Дніпропетровська область увійшла в трійку лідерів серед регіонів за кількістю нових бізнесів. Упродовж першого кварталу 2024 року в області відкрито майже 7 тисяч ФОПів. Водночас, за чотири місяці регіон має економічні втрати: тут...
Всі статті