Верещук пропонує масштабувати програми по житлу для переселенців, які реально працюють

У питанні житла для ВПО потрібно масштабувати саме ті програми, які реально працюють. Про це віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук заявила під час прямого включення на телеканалі «Рада», повідомляє Мінреінтеграції 20 лютого.

Верещук відзначила три проєкти міжнародної технічної допомоги по житлу, які координує Мінреінтеграції.

Перший – будівництво та реконструкція житла з подальшою передачею у довгострокову оренду за доступними цінами. Його загальна вартість становить 72,1 мільйона євро. Це 1670 квартир для приблизно 6 тисяч осіб.

Другий – пільгові кредити на придбання житла під 3 відсотки річних. Протягом 2024 року планується надання 425 позик на суму 17 мільйонів євро. Загальна сума цього проєкту становить 42,5 мільйона євро.

Третій – будівництво та реконструкція соціального житла для тимчасового проживання ВПО. Цей проєкт вартістю 24,2 мільйона євро дозволить отримати до 700 квартир.

Вона наголосила, що у 2024 році загальна сума цих проєктів становить майже 140 мільйонів євро. Це загалом 2800 квартир, де зможуть жити до 10 тисяч внутрішніх переселенців.

"Ми працюємо з німецьким урядом. Ці проєкти реально працюють, тож їх необхідно масштабувати. Ми звертаємося до урядів країн-партнерів і просимо їх долучатися", – зазначила Ірина Верещук.

Статті

Світ
16.04.2024
10:17

«Енергійний контрудар може стати джокером у рукаві Сирського». Російські ЗМІ про Україну

"Загальна оцінка українських резервів приводить до висновку: наявних сил і засобів командуванню ЗСУ не вистачить для проведення стратегічного наступу. Але їх достатньо для енергійного контрудару оперативного масштабу на одному напрямку".
Донбас
14.04.2024
18:21

Нове видання обіцяє жителям "ДНР/ЛНР" новини про кішку, яка народила кошенят, і нефарбований паркан. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу були традиційно нудними. Численні близькі до місцевої влади Телеграм-канали слідом за офіційними джерелами масової пропаганди цитували політиків чужої країни і на честь 12 квітня тиражували нічим не підкріплені...
Країна
12.04.2024
15:51

Іпотечна програма "єОселя": шанс на житло, який не всім по кишені

Головна особливість програми – це можливість придбати житло в іпотеку під 3-7% терміном на 20 років з мінімальним внеском 20%. Подібних умов ще ніколи не було на іпотечному ринку України, тому не дивно, що програма користується популярністю.
Всі статті