Велика Британія та Україна підпишуть 10-річний пакт про безпеку – ЗМІ

Британія використає свій військово-морський досвід, щоб допомогти Україні контролювати Чорне море в рамках 10-річного пакту про безпеку, який має бути підписаний найближчими тижнями. Про це повідомляє The Telegraph з посиланням на власні джерела 19 грудня.

"Меморандум про взаєморозуміння (МоВ) зобов'язує "підтримувати Київ у боротьбі" з Росією, надаючи військову підтримку, зосереджену на військово-морських засобах, а також фінансову допомогу та обмін розвідданими", - зазначається у повідомленні.

Документ також міститиме обіцянки про повоєнні гарантії безпеки, які дозволять відбити напад росії, якщо вона знову на це зважиться, включаючи збільшення поставок зброї та відновлення санкцій.

Британія сподівається використати свою морську силу та знання, щоб допомогти у подальшому розбудові військово-морської могутності України.

Як повідомлялось раніше, Велика Британія та Норвегія оголосили про створення Коаліції морських сил і засобів для підтримки ВМС України.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
24.08.2026
14:15

«Корупція у владі на тлі руйнувань і жертв повітряної ескалації». Україна у фокусі світових ЗМІ

«Зростання кількості корупційних скандалів навколо людей з оточення Зеленського вже сприяло зниженню його рейтингу і викликало серйозне занепокоєння західних партнерів, які виділяють Україні мільярди доларів допомоги»
Донбас
23.08.2026
15:00

І прапор вам у збрую — свято для самотнього віслюка. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу знайшли черговий привід нагадати жителям «ДНР» і «ЛНР», що дванадцять років тому в їхньому житті сталася дуже важлива подія – було зроблено перший крок до повернення в «рідну гавань», а тепер вони є...
Луганськ
20.08.2026
11:14

Громада Луганщини, територія якої повністю знищена. Як працює й гуртується спільнота Попасної

"Загальна кількість населення Попаснянської міської територіальної громади до повномасштабного вторгнення РФ на територію України становила 24600 осіб. Зараз на окупованій території Попаснянської громади залишилось близько 250 осіб".
Всі статті