Коаліція морських сил і засобів: Британія та Норвегія офіційно оголосили про підтримку ВМС України

Велика Британія та Норвегія в понеділок, 11 грудня, офіційно оголосили про створення Коаліції морських сил і засобів, яка відповідатиме за посилення військово-морських спроможностей України. Про це повідомили британське та норвезьке Міноборони, -  пише "Європейська правда".

Про створення "морської коаліції" в Лондоні оголосили очільник Міноборони Британії Грант Шаппс та його норвезький візаві Бйорн Аріль Грам. Її погодили під час останнього засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн").

Коаліція морських сил і засобів буде розвивати довгострокову підтримку, яку Британія, Норвегія та інші країни надають Україні, й допоможе Україні трансформувати Військово-морські сили, зробивши їх оперативно суміснішими із силами НАТО й зміцнивши безпеку в Чорному морі.

"Нова "морська коаліція" тісно співпрацюватиме з українськими ВМС і Міністерством оборони з метою розвитку низки спроможностей, зокрема швидкого розвитку морських сил у Чорному морі, подальшій розбудові української морської піхоти і річкових патрульних кораблів для захисту прибережних і внутрішніх водних шляхів", – пояснили в Міноборони Британії.

У межах коаліції Британія та Норвегія вже оголосили про передання Україні двох мінних тральників Королівських ВМС класу Sandown. Крім того, за данними Міноборони України, Київ отримає 20 амфібій Viking та 23 швидкісних човни.

Президент Володимир Зеленський подякував обом країнам за створення коаліції, яка допоможе "зміцнювати український флот, захищати морські транспортні шляхи та забезпечувати свободу судноплавства".

"Спираючись на перемогу України у битві за Чорне море у 2023 році, ми будемо тримати російський терор подалі від регіону та гарантуватимемо, що український експорт продовольства продовжуватиме робити внесок у глобальну продовольчу безпеку", – додав він.

Перед цим Данія передала Військово-морським силам України унікальні дрони – автономні гідрографічні комплекси SeaBat T51, які, зокрема, дозволяють виявляти підводні об’єкти.

Статті

Донбас
03.03.2024
19:51

У "ДНР" погрожують українській державності "російським чоботом". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня в інформаційному полі окупованого Донбасу з'явилося інтерв'ю місцевого українофоба, який щосили намагався бути схожим на російського диктатора Володимира Путіна, що декламує свій монолог американському журналісту Такеру Карлсону. У...
Донецьк
02.03.2024
13:18

Як це, народжувати у прифронтовому місті. Репортаж з Покровського перинатального центру

На початку вторгнення був великий відтік персоналу, але згодом ситуація в центрі покращилась. Наразі штат працівників тут укомплектований на 50%. По два лікаря працюють в акушерському та гінекологічному відділенні. Ще п’ять гінекологів у...
Луганськ
01.03.2024
10:51

Земля в окупації. Війна та сільське господарство Луганщини

Жоден крупний луганський аграрій, який виїхав з області після повномасштабного вторгнення, не може поновити свій бізнес на вільній території України. Насамперед через те, що в інших областях України усі землі давно кимось обробляються, і вільна ніша...
Всі статті