В Україні запускають проєкт «Інформація без бар'єрів»

В Україні стартує проект «Інформація без бар'єрів» для людей з порушенням зору та слуху, людей з когнітивними порушеннями, з посттравматичним стресовим розладом, людей старшого віку, дітей, осіб, які отримали лише мінімальну освіту, іноземців. Про це повідомляє пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики.

Проєкт «Інформація без бар'єрів» має на меті забезпечити доступ до суспільно значущої інформації для всіх суспільних груп - інформресурси будуть доступні  по типу книг шрифтом Брайля і т.ін.

«Створення нових стандартів подачі інформації дуже важливо саме зараз. Спрощення мови влади та медіа, її доступність для всіх, без виключень, дасть можливість не лише краще розуміти дії влади, а й щодня полегшувати власне життя», – зауважує очільник МКІП Олександр Ткаченко.

Проєкт розроблено згідно з планом заходів з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, який уряд затвердив 25 квітня. Його мета - наблизити Україну до європейських стандартів безбар’єрності.

Також у міністерстві нагадують, що для контролю за реалізацією Плану заходів буде запроваджено електронний моніторинговий інструмент, що фіксуватиме прогрес у виконанні запланованих заходів окремо по кожному напрямку, доступний для державних органів та громадськості. Архітектура змін зі створення безбар’єрного простору розробляється урядовою командою за підтримки першої леді Олени Зеленської.

Як повідомлялося, уперше флагманський проєкт «Інформація без бар'єрів» МКІП презентувало 16 лютого 2023 року на Раді безбар'єрності за участі 20 міністерств. Згідно з ним, заплановано два блоки заходів. Перший передбачає спрощення мови, якою висловлюються посадовці. Другий блок включає забезпечення медіапослугами осіб з різними вадами здоров'я.

Статті

Країна
06.12.2023
12:22

Гривня: балансування на межі?

У НБУ вперше за довгий час запровадили валютні обмеження для експортерів. Які зазвичай застосовуються при обвалі курсу гривні...
Світ
05.12.2023
09:42

«В українських генералів є куди більше шансів перейти в нову епоху». Російські ЗМІ про Україну

"Зеленському зараз потрібно дуже сильно насторожитися. Усі персонажі, які брали участь у попередньому перегляді, - Залужний, глава ГУР Буданов і навіть Арестович залишаються на своїх місцях"
Донбас
03.12.2023
20:45

Жителям "ДНР" нагадали, що "партія - розум, честь і совість". Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно цитували свого "вождя і вчителя" і зізнавалися, що, як і в роки СРСР, "керівною і направляючою силою радянського суспільства, ядром його політичної системи, державних і громадських організацій є"...
Всі статті