В Україні створюється Єдиний реєстр осіб, зниклих безвісти за особливих обставин - Верещук

В Україні створюється Єдиний реєстр осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, який необхідний для того, щоб близькі зниклих отримували виплати. Про це повідомила віцепрем’єр-міністерка Ірина Верещук під час наради щодо вдосконалення соціального захисту сімей зниклих безвісти, пише Мінреінтеграції у своєму Телеграм-каналі 31 березня.

"Маємо прискорити процес запуску реєстру. Всі дотичні державні органи повинні усвідомлювати, що соціальний захист таких сімей – один із пріоритетів держави," – зазначила Верещук.

Уточнюється, що на нараді обговорювались питання створення та функціонування Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, який дасть змогу сім’ям зниклих безвісти військових і цивільних отримати передбачені для них соціальні гарантії від держави.

"Саме з моменту внесення зниклої безвісти особи до Єдиного реєстру родичам призначається пенсія, – сказано в повідомленні. – Сім’ї, які втратили годувальника, будуть отримувати соціальні виплати незалежно від того, чи був страховий (пенсійний) стаж у зниклої особи. Пенсія нараховуватиметься за весь час, протягом якого зберігатиметься правовий статус зниклої особи".

Раніше з посиланням на Верещук повідомлялось, що тим, хто виїжджає з окупованих територій у безпечні регіони України без паспорта, допомагатимуть готівкою.

Статті

Країна
06.12.2023
12:22

Гривня: балансування на межі?

У НБУ вперше за довгий час запровадили валютні обмеження для експортерів. Які зазвичай застосовуються при обвалі курсу гривні...
Світ
05.12.2023
09:42

«В українських генералів є куди більше шансів перейти в нову епоху». Російські ЗМІ про Україну

"Зеленському зараз потрібно дуже сильно насторожитися. Усі персонажі, які брали участь у попередньому перегляді, - Залужний, глава ГУР Буданов і навіть Арестович залишаються на своїх місцях"
Донбас
03.12.2023
20:45

Жителям "ДНР" нагадали, що "партія - розум, честь і совість". Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно цитували свого "вождя і вчителя" і зізнавалися, що, як і в роки СРСР, "керівною і направляючою силою радянського суспільства, ядром його політичної системи, державних і громадських організацій є"...
Всі статті