В Україні створять реєстри шкоди життю та здоров’ю, завданої російською війною

В Україні напрацьовано законодавчі ініціативи щодо створення реєстрів шкоди життю та здоров’ю, завданої українцям розвʼязаною РФ війною, окрему увагу приділено питанню дітей. Про це на Міжнародній конференції "Свобода або страх", присвяченій 75-й річниці ухвалення Загальної декларації прав людини, заявила заступниця керівника Офісу Президента України Юлія Соколовська, повідомляє пресслужба ОП.

"Працюючи з питаннями відновлення людського капіталу внаслідок війни, надання базових послуг громадянам, забезпечення прав постраждалих, важливо усвідомлювати, що ми не можемо вмістити війну в норми, інструменти мирного часу, навіть в усталені звичаї та механізми, які сформувалися після завершення попередніх воєн у світі. Ми маємо вибудовувати нові конструкції, використовуючи сучасні інструменти та ідеї", – зазначила вона.

За словами Соколовської, люди мають відчувати, що не самі, що для кожного є місце в соціумі та що держава працює над компенсуванням їхніх втрат, фізичних, моральних, матеріальних обмежень.

Заступниця керівника ОП зазначила, що вже напрацьовано законодавчі ініціативи щодо створення реєстрів шкоди життю та здоров’ю, завданої російською війною громадянам України. Окрему увагу приділили питанню дітей.

Крім того, запропоновано інструменти для оцінювання потреб постраждалих, ведення кожного випадку та супроводу. Також передбачають створити централізовану базу постраждалих від держави-агресора, облікувати дані про втрати, щоб забезпечити відшкодування росією завданих збитків державі та кожній конкретній людині.

Соколовська окремо відзначила роль громадянського суспільства та міжнародних організацій у питанні захисту прав людей і відновлення людського капіталу. Зокрема, ідеться про експертну допомогу й адвокацію, забезпечення потреб людей.

Захід організовано Офісом омбудсмена України спільно з Офісом Президента та Міністерством закордонних справ України, щоб привернути увагу до сучасних викликів, пов’язаних із правами людини, а також сприяти обміну досвідом та створенню нових підходів, спрямованих на відновлення прав постраждалих і досягнення цілей сталого розвитку.

В Україні на сьогодні розслідується 3440 воєнних злочинів проти дітей.

Статті

Донбас
21.04.2024
19:30

"Будуть руйнуватися українські міста, територія України все більше ставатиме диким полем". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу, у повній відповідності до кремлівських методичок, "переживали" за подальшу долю України, раділи відсутності у ЗСУ західної допомоги, а коли палата представників Конгресу США все ж таки проголосувала за...
Луганськ
20.04.2024
19:37

«Ця війна не схожа на жодну іншу»: Україна продовжує напрацьовувати досвід психологічної підтримки поранених і тих, хто повернувся з полону

«Правду кажучи, мені не хочеться знов про все це згадувати… Так, я визнаю, що потребую допомоги психолога. Але зараз мені її не надають»
Країна
20.04.2024
10:00

Хмари на горизонті, або Чому у бізнесу "псується настрій"?

Валовий внутрішній продукт (ВВП) за січень-лютий зріс на 3,6%, за даними Мінекономіки. Не варто забувати, що у січні 2023 р. зафіксовано падіння на 32%, у лютому – на 26%. Тобто, були дуже погані показники. Зараз - зростання.
Всі статті