В Україні створять мережу центрів реабілітації та порятунку диких тварин

В Україні створять мережу центрів реабілітації та порятунку тварин: маленьких "пацієнтів" вже приймає національний парк "Черемоський" в Чернівецькій області. Про це повідомляє Урядовий портал.

Зазначається, що у парку облаштовано центр для утримання та лікування диких звірів,  які потребують реабілітації та у подальшому будуть повернуті у дику природу.

Йдеться про три вольєри закритого типу, в яких можуть перебувати як дрібні звірі, так і птахи, а також вольєр для копитних тварин.

При будівництві конструкцій за основу взяли досвід польських колег. Як працюють реабілітаційні центри Польщі працівники парку знають на практиці, адже знайомилися з їх діяльністю безпосередньо під час навчального візиту. 

“Будівництво центрів реабілітації диких тварин це, по-перше, цивілізований підхід до збереження та допомоги природі. По-друге, це важливий трек в рамках нашого загального бачення відновлення живої природи, яка страждає внаслідок війни. Тому ми вже пропрацьовуємо концепцію створення мережі із 16 таких центрів по всій Україні”, – розповів міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець. 

Національний природний парк “Черемоський” вже має першого “пацієнта” – місцеві жителі передали на реабілітацію поранену лисицю. Тварина має травму лапки і отримує необхідну допомогу. За науковими рекомендаціями працівники парку мінімально контактують із лисицею. Після проходження реабілітації спільно з експертами буде вирішено, коли краще її випустити у дику природу. 

Надалі у парку планують збудувати допоміжні споруди, щоб розмістити там операційну та бокси для догляду за важкотравмованими тваринами. 

Реалізувати проект вдалося завдяки підтримці міжнародних партнерів:  ГО Фонд "Ромінтської пущі" (Польща), а також у межах проекту "Україна – Національний природний парк "Черемоський": створення пілотного центру реабілітації диких тварин", що реалізовувався за рахунок коштів польсько-американського фонду "Свобода" в рамках програми RITA – зміни в регіоні, що впроваджується Fundacja Educacja dla Demokracji, а також коштів Варміно-Мазурського воєводства (Польща).

Статті

Світ
16.04.2024
10:17

«Енергійний контрудар може стати джокером у рукаві Сирського». Російські ЗМІ про Україну

"Загальна оцінка українських резервів приводить до висновку: наявних сил і засобів командуванню ЗСУ не вистачить для проведення стратегічного наступу. Але їх достатньо для енергійного контрудару оперативного масштабу на одному напрямку".
Донбас
14.04.2024
18:21

Нове видання обіцяє жителям "ДНР/ЛНР" новини про кішку, яка народила кошенят, і нефарбований паркан. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу були традиційно нудними. Численні близькі до місцевої влади Телеграм-канали слідом за офіційними джерелами масової пропаганди цитували політиків чужої країни і на честь 12 квітня тиражували нічим не підкріплені...
Країна
12.04.2024
15:51

Іпотечна програма "єОселя": шанс на житло, який не всім по кишені

Головна особливість програми – це можливість придбати житло в іпотеку під 3-7% терміном на 20 років з мінімальним внеском 20%. Подібних умов ще ніколи не було на іпотечному ринку України, тому не дивно, що програма користується популярністю.
Всі статті