В Україні створять мережу центрів реабілітації та порятунку диких тварин

В Україні створять мережу центрів реабілітації та порятунку тварин: маленьких "пацієнтів" вже приймає національний парк "Черемоський" в Чернівецькій області. Про це повідомляє Урядовий портал.

Зазначається, що у парку облаштовано центр для утримання та лікування диких звірів,  які потребують реабілітації та у подальшому будуть повернуті у дику природу.

Йдеться про три вольєри закритого типу, в яких можуть перебувати як дрібні звірі, так і птахи, а також вольєр для копитних тварин.

При будівництві конструкцій за основу взяли досвід польських колег. Як працюють реабілітаційні центри Польщі працівники парку знають на практиці, адже знайомилися з їх діяльністю безпосередньо під час навчального візиту. 

“Будівництво центрів реабілітації диких тварин це, по-перше, цивілізований підхід до збереження та допомоги природі. По-друге, це важливий трек в рамках нашого загального бачення відновлення живої природи, яка страждає внаслідок війни. Тому ми вже пропрацьовуємо концепцію створення мережі із 16 таких центрів по всій Україні”, – розповів міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець. 

Національний природний парк “Черемоський” вже має першого “пацієнта” – місцеві жителі передали на реабілітацію поранену лисицю. Тварина має травму лапки і отримує необхідну допомогу. За науковими рекомендаціями працівники парку мінімально контактують із лисицею. Після проходження реабілітації спільно з експертами буде вирішено, коли краще її випустити у дику природу. 

Надалі у парку планують збудувати допоміжні споруди, щоб розмістити там операційну та бокси для догляду за важкотравмованими тваринами. 

Реалізувати проект вдалося завдяки підтримці міжнародних партнерів:  ГО Фонд "Ромінтської пущі" (Польща), а також у межах проекту "Україна – Національний природний парк "Черемоський": створення пілотного центру реабілітації диких тварин", що реалізовувався за рахунок коштів польсько-американського фонду "Свобода" в рамках програми RITA – зміни в регіоні, що впроваджується Fundacja Educacja dla Demokracji, а також коштів Варміно-Мазурського воєводства (Польща).

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
03.07.2025
15:00

Множинне громадянство в Україні: зиски та ризики

Прийнятий документ може призвести до втрати українського громадянства для тих, хто вимушено залишається в окупації.
Луганськ
02.07.2025
10:00

Щоденник матері 18-річного добровольця: стосунки «місцеві – військові» й «жінки – чоловіки»

Останнім часом з’явилась якась мерзотна тенденція писати в пабліках про те, що деякі дівчата/жінки, мовляв, виходять заміж за молодих штурмовиків аж по тричі: одного поховають, виплату отримають, за другого підуть…
Світ
01.07.2025
17:00

«Населення «Великого Донбасу» скоротилося втричі». Російські ЗМІ про Україну

...Я впевнена, що український народ в більшості своїй все правильно розуміє. Це завжди був братський народ. Вони прокинуться, вони прокинуться. Вони прокинуться і дадуть адекватну оцінку всьому, що відбувалося і відбувається.
Всі статті