В Україні склали першу підозру російському археологу за знищення культурної спадщини в Криму

Правоохоронці склали першу підозру російському археологу за злочин проти української культурної спадщини в тимчасово окупованому Криму. Як повідомила у Фейсбуці народна депутатка, заступниця голови комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційні політики Євгенія Кравчук, всі факти таких протиправних розкопок українські служби належним чином документують у межах окремих кримінальних проваджень.

«Усім відомо, як росія руйнує, нищить та краде об’єкти культурної спадщини з тимчасово окупованих територій України. Незаконні археологічні розкопки на території Криму – це частина цієї злочинної діяльності», – констатувала Кравчук.

За її даними, нині встановлено, зокрема, що одному з об’єктів археологічної спадщини за 2014-2019 роки заподіяні збитки на понад 200 млн гривень.

«Також дуже важливо, що зрушилось з місця питання притягнення до відповідальності російських «науковців-археологів». В одному з проваджень складено підозру у вчиненні злочину проти культурної спадщини України російському «археологу», який нищить культурну спадщину та самобутність України та українського народу», – зазначила депутатка.

Вона пояснила, що, крім правосуддя, це означає, що інформація про злочини буде поширена через Інтерпол іноземним правоохоронцям, тож такі «науковці» можуть забути про виїзди за кордон на семінари та виставки.

Як повідомлялося, МАГАТЕ фінансувало російських учених в окупованому Криму, а зараз проведе в Москві тренінг з учасниками з Донецька.

Статті

Луганськ
07.12.2024
13:43

"Мені пенсію Зеленський платить. Точніше  Америка". Луганський щоденник

Жити чесно можна, але тяжко. Особливо, коли поряд з тобою пенсіонери витрачають так легко і не рахуючи.
Країна
06.12.2024
10:46

Повернення на окуповані території: справжні історії та мотиви

"Повернення громадян України на окуповані території не входить у плани окупантів, їм не потрібні там люди, які мають історичну пам’ять (тобто можуть порівнювати, як там було при Україні)"
Країна
04.12.2024
23:55

“Керування відходами починають не з сортування”. Про одну з реформ на шляху до ЄС, про яку ніхто не говорить

Частка переробки відходів в Україні – близько 10 відсотків, решта йде на сміттєві полігони, переважна більшість з них – нелегальні. В країнах Європейського Союзу – приблизно навпаки: близько 90 відходів переробляються, тільки невелику частку з них...
Всі статті