В Україні планують змінити практику призову на військову службу - ЗМІ

Український уряд планує змінити практику призову, намагаючись зберегти боєздатність після майже двох років повномасштабної війни, за допомоги рекрутингових компаній. Про це повідомляє The Guardian з посиланням на секретаря РНБО Олексія Данілова та джерела у Міноборони 27 листопада.

"За словами одного з високопосадовців, зміни, які, як очікується, будуть оголошені цього тижня, включатимуть використання комерційних рекрутингових компаній для проведення більш цілеспрямованого призову і запевнення призовників, що вони будуть використані на посадах, які відповідають їхнім навичкам, а не просто відправлені на фронт", - зазначається у повідомленні.

Джерело The Guardian в Міноборони підтвердило, що були підписані контракти з кадровими компаніями, але не повідомило подробиць. 

Також Секретар РНБО Олексій Данілов зазначив, що армія співпрацюватиме з двома найбільшими кадровими компаніями України, щоб виявити людей із певними навичками та відмовити кваліфікованих українців, які хочуть допомагати армії, але не хочуть йти на фронт, від спроб ухилитися від призову.

"Деякі люди бояться, бояться померти, бояться стріляти, але це не означає, що вони не можуть бути залучені до інших видів діяльності... Тепер у нас є новий міністр з новим підходом", - сказав Олексій Данилов в інтерв'ю ЗМІ.

Також він наголосив, що мобілізація стане більш гнучкою, будуть оголошуватися ті спеціальності, які потрібні, і люди будуть зголошуватися на конкретну посаду.

"Наприклад, потрібні зварювальники, механіки і так далі", - сказав Данилов.

Секретар РНБО також визнав, що існує проблема вербування, але сказав, що російська пропаганда перебільшує масштаби проблеми. 

"Росія намагається підігріти це питання, кажучи, що у нас не вистачає солдатів, що у нас проблеми з мобілізацією… У житті завжди є проблеми, не будемо переоцінювати", – сказав Данілов.

Як повідомлялось раніше, Данілов розповів про демобілізацію строковиків, чий термін служби закінчився.

Статті

Країна
20.02.2024
15:30

Спротив системи, спроби і помилки: Кілька актів української антикорупційної драми

Успіхи дій влади важче доносити до суспільства, аніж негатив, – тим більше, коли влада втрачає популярність, а її окремі представники продовжують потрапляти в корупційні скандали
Світ
20.02.2024
08:36

«Україна переходить до нової фази бойових дій. Вони становлять для нас реальну загрозу». Російські ЗМІ про Україну

"Твердження про те, що всі військові конфлікти завершуються миром, далеко не завжди відповідає дійсності. Війни можуть також завершитися "гіршим миром", який лише перенесе зіткнення держав у майбутнє"
Донбас
18.02.2024
18:06

"Два роки перебіжками ходили, малюки два роки дитинства втратили". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Без сумніву, ТОП темою ЗМІ окупованого Донбасу минулого тижня було взяття російськими військами того, що залишилося від багатостраждальної Авдіївки, колись процвітаючого міста-супутника Донецька. Очевидно, що окупанти мають право сурмити перемогу,...
Всі статті