В росії зростає кількість пам'ятників Сталіну - їх уже понад сто. Більшість встановлено за часів путіна

У оосії з'явився вже 110-й пам'ятник радянському диктатору Йосипу Сталіну. 95 із них встановили за російського диктатора путіна, а темпи спорудження пам'ятників подвоїлися після анексії Криму 2014 року, - пише ТК "Можем объяснить".

Погруддя у Тверській області виявилося вже четвертим пам'ятником Сталіну, встановленим у росії від початку вторгнення в Україну, причому відкриття кожного обгрунтовувалося гаслами воєнної пропаганди: у Набережних Челнах ініціатор встановлення заявив, що Сталін "гідно вивів країну з Великої Вітчизняної війни", у Великих Луках - що росія "і в ратній, і в мирній праці визволилася від колоніальної залежності". 

Зазначається, що тільки 9% пам'ятників Сталіну збереглися з радянських часів, а переважна більшість з'явилися за путіна. 

"У 90-ті роки в країні було встановлено тільки п'ять пам'ятників Сталіну, а за перше десятиліття путінської влади - вже 37. У середньому встановлюють по 4 пам'ятники Сталіну на рік, але після 2014 року, коли Путін анексував Крим та ініціював війну на Донбасі, частота будівництва збільшилася майже вдвічі", - пише видання.

Журналісти нарахували 110 пам'ятників Сталіну в громадських місцях, 95 з яких були встановлені від початку президентства путіна. Серед пам'ятників Сталіну є 22 ростові статуї.

Пам'ятники встановлено в 40 регіонах, зокрема в 15 регіональних столицях. У трійці лідерів за кількістю населених пунктів зі скульптурами тирана - Північна Осетія, Дагестан і Якутія.

Видання також зазначило, що половина зведена з ініціативи місцевої влади, а на відкритті дедалі частіше з'являються посадові особи. Після початку війни чиновники вже відверто розхвалюють Сталіна, а сам путін заявив: "Ленін, Сталін і Микола II зробили Росію великою світовою державою".

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
14.03.2025
12:55

Відповідь Путіна щодо перемир'я: це було «Так» чи «Ні»?

- Це було «так» – Трампу, але «ні» – пропозиції Трампа про швидке перемир'я. Так, 25 років при владі зробили Путіна добрим дипломатом, навчили говорити «ні», вимовляючи «так».
Країна
13.03.2025
17:19

Сергій Гармаш: Питання не в тому, чи погодиться Путін на перемир'я, а в тому, для чого він погодиться на нього

Навіщо Путіну публічно принижувати Трампа відмовою, якщо можна погодитись, продемонструвати свою миролюбність, а потім просто порушити перемир'я та ще й звинуватити в цьому Україну!
Світ
12.03.2025
11:46

«Прийнятний варіант для нас один - повна капітуляція Києва». Російські ЗМІ про Україну

"Київ у такий спосіб також намагається продемонструвати, що має можливості завдавати ударів по російській столиці. Думаю, це велика помилка Зеленського".
Всі статті