В росії зростає кількість пам'ятників Сталіну - їх уже понад сто. Більшість встановлено за часів путіна

У оосії з'явився вже 110-й пам'ятник радянському диктатору Йосипу Сталіну. 95 із них встановили за російського диктатора путіна, а темпи спорудження пам'ятників подвоїлися після анексії Криму 2014 року, - пише ТК "Можем объяснить".

Погруддя у Тверській області виявилося вже четвертим пам'ятником Сталіну, встановленим у росії від початку вторгнення в Україну, причому відкриття кожного обгрунтовувалося гаслами воєнної пропаганди: у Набережних Челнах ініціатор встановлення заявив, що Сталін "гідно вивів країну з Великої Вітчизняної війни", у Великих Луках - що росія "і в ратній, і в мирній праці визволилася від колоніальної залежності". 

Зазначається, що тільки 9% пам'ятників Сталіну збереглися з радянських часів, а переважна більшість з'явилися за путіна. 

"У 90-ті роки в країні було встановлено тільки п'ять пам'ятників Сталіну, а за перше десятиліття путінської влади - вже 37. У середньому встановлюють по 4 пам'ятники Сталіну на рік, але після 2014 року, коли Путін анексував Крим та ініціював війну на Донбасі, частота будівництва збільшилася майже вдвічі", - пише видання.

Журналісти нарахували 110 пам'ятників Сталіну в громадських місцях, 95 з яких були встановлені від початку президентства путіна. Серед пам'ятників Сталіну є 22 ростові статуї.

Пам'ятники встановлено в 40 регіонах, зокрема в 15 регіональних столицях. У трійці лідерів за кількістю населених пунктів зі скульптурами тирана - Північна Осетія, Дагестан і Якутія.

Видання також зазначило, що половина зведена з ініціативи місцевої влади, а на відкритті дедалі частіше з'являються посадові особи. Після початку війни чиновники вже відверто розхвалюють Сталіна, а сам путін заявив: "Ленін, Сталін і Микола II зробили Росію великою світовою державою".

Статті

Країна
06.12.2023
12:22

Гривня: балансування на межі?

У НБУ вперше за довгий час запровадили валютні обмеження для експортерів. Які зазвичай застосовуються при обвалі курсу гривні...
Світ
05.12.2023
09:42

«В українських генералів є куди більше шансів перейти в нову епоху». Російські ЗМІ про Україну

"Зеленському зараз потрібно дуже сильно насторожитися. Усі персонажі, які брали участь у попередньому перегляді, - Залужний, глава ГУР Буданов і навіть Арестович залишаються на своїх місцях"
Донбас
03.12.2023
20:45

Жителям "ДНР" нагадали, що "партія - розум, честь і совість". Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно цитували свого "вождя і вчителя" і зізнавалися, що, як і в роки СРСР, "керівною і направляючою силою радянського суспільства, ядром його політичної системи, державних і громадських організацій є"...
Всі статті