В окупованому Маріуполі урочисто відкрили музей сталінського пропагандиста Андрія Жданова

«Мер» приморського міста Олег Моргун нагадав, що цей музей створено з ініціативи Путіна. Він позиціонується як «нова філія Музею оборони і блокади Ленінграда».

Він назвав відкриття музею «знаковою подією», бо «уродженець Маріуполя Андрій Жданов очолював Ленінград у найважчі роки війни та блокади».

Однак Андрій Жданов більше відомий як організатор репресій проти радянської, зокрема, української інтелігенції. За його вказівкою почалося цькування Анни Ахматової та Михайла Зощенка. Розпочата 1946 року кампанія на ідеологічному фронті на підтримку «соціалістичного реалізму» отримала назву «ждановщина». Джордж Орвелл писав: «Якщо через десять років ми будемо плазувати перед кимось на кшталт Жданова, значить, саме на це ми і заслужили». 

У 1948-1989 роках Маріуполь «на честь видатного земляка» називався Ждановом. 

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.04.2025
11:54

«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Власне, реакція Кремля, який оголосив про прийдешнє перемир'я саме в момент посилення ворожої інформаційної кампанії, стала тонкою і вправною відповіддю, покликаною вибити ґрунт з-під ніг противника.
Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Всі статті