В окупованому Маріуполі залишаються 120 тисяч мешканців, ще 50 тисяч вивезли до росії

В окупованому Маріуполі наприкінці липня проживає близько 120 тисяч людей. Про це міський голова Вадим Бойченко повідомив в інтерв'ю "Буквам".

"За приблизними оцінками, у місті зараз близько 120 тисяч населення. За нашою статистикою, 220-240 тисяч осіб перебувають на підконтрольних нашій державі територіях. За кордоном – 40 тисяч маріупольців, депортували у бік росії вони 50 тисяч", - повідомив Бойченко.

При цьому невідомо, чи враховує міський голова серед цих 50 тисяч маріупольців, які зараз перебувають у фільтраційних таборах. У в'язницях, за словами Бойченка, окупанти утримують 10 тисяч полонених – як військових, так і цивільних.

"Убили вони 22 тисячі, але це досить "оптимістична" цифра. Якщо порахуємо зруйновані ними багатоповерхові будинки, тільки в багатоповерхівках десь по 50 осіб було в укриттях. І вони їх спалили", - зазначив Бойченко.

Також попри всі зусилля влади міста щодо фіксації загиблих, зараз росіяни намагаються все приховати. Зокрема, вивозять тіла на звалища, закопують у рови та спалюють у крематоріях.

Нагадаємо, що за оцінками окупаційної влади, у Маріуполі зараз проживає 220 тисяч осіб, проте за фотографіями міста під час святкування дня Металурга побачити їх не виходить.

Статті

Донбас
28.05.2023
21:57

Маріуполь стає "чорним" містом для російської армії. Огляд публікацій окупованого Донбасу

"Нас тут багато місцевих просто ненавидять. Стежать за нами, наводять ракети, чекають українську армію. Просто нестерпно тут"
Країна
26.05.2023
12:30

Дерусифікація української металургії: залишився останній крок

Є всі підстави вважати, що за тодішньою експансією державного капіталу з Росії в українську металургію стояли не просто російські громадяни з товстими гаманцями, а особисто російський диктатор. Зрозуміло, акції "Запоріжсталі" формально належать не...
Донецьк
25.05.2023
14:00

Спокуса грошима. Донецький щоденник

Настала черга бігти за російськими паспортами довірливим пенсіонерам, які отримують мінімалку. Вишикувалися вони стрункими рядами в " міграційні ", а представники служб масової дезінформації тут як тут - знімають "правдиві" сюжети про те, скільки...
Всі статті