В ОК "Південь" заявили, що Кримський міст "поставили на провітрювання"

За даними українських військових Кримський міст нині на етапі так званого "провітрювання", тому його часто закривають і відкривають, він не працює на повну потужність. Про це 17 серпня в ефірі національного телемарафону заявила керівниця об'єднаного пресцентру Оперативного командування "Південь" Наталія Гуменюк.

"Дим розвіявся, але це йому не допомогло. Виходячи із ситуації з димом, його поставлено на провітрювання, тому він то закривається, то відкривається і працює не на повну потужність", - заявила Гуменюк і додала, що ворог маскував міст димом для убезпечення від ураження.

Повідомляється, деякі смуги для транспорту працюють, але з обмеженнями й тільки для легківок. Також залізниця обмежено працює за спеціальним режимом: Максимально потужна мостова артерія не забезпечує повноцінної логістики, як і інші "хворі" мости, Чонгарський і Генічеський, - вони не можуть забезпечувати повноцінну потребу ворога в логістиці та постачанні".

Гуменюк зазначила, що противник збільшує корабельну охорону навколо Кримського мосту для захисту об'єкта від атак.

"Але зрозуміло, що реагування їх на загрозу, яка їм не зовсім відома за тактико-технічними характеристиками може бути різним, тому вони час від часу влаштовують навчання і задимлення навколо цього об'єкту", -зазначила Гуменюк.

За даними військових, росіяни навмисно уповільнюють рух суден, щоб вони слугували захистом для їх корабельного угруповання. 

Гуменюк також підкреслила, що можливо до 50 суден нагромаджено в так званій зоні очікування, де вони роблять фільтраційні процедури, перевіряючи судна на "наявність військового вантажу.".

Як повідомлялося, з'явилося відео липневої атаки на Кримський міст морським безпілотником СБУ. 

Статті

Донецьк
02.03.2024
13:18

Як це, народжувати у прифронтовому місті. Репортаж з Покровського перинатального центру

На початку вторгнення був великий відтік персоналу, але згодом ситуація в центрі покращилась. Наразі штат працівників тут укомплектований на 50%. По два лікаря працюють в акушерському та гінекологічному відділенні. Ще п’ять гінекологів у...
Луганськ
01.03.2024
10:51

Земля в окупації. Війна та сільське господарство Луганщини

Жоден крупний луганський аграрій, який виїхав з області після повномасштабного вторгнення, не може поновити свій бізнес на вільній території України. Насамперед через те, що в інших областях України усі землі давно кимось обробляються, і вільна ніша...
Країна
29.02.2024
16:51

Легалізація медичного канабісу в Україні: ключові положення

Використання конопель допускається у навчальних цілях, освітній, науковій та науково-технічній діяльності, виробництві (виготовленні) наркотичних засобів, психотропних речовин та лікарських засобів для подальшого застосування у медичній практиці....
Всі статті