У Норвегії заявили про довгостроковий внесок в Україну - понад сім мільярдів доларів

Уряд Норвегії 6 лютого заявив, що планує виділити пакет допомоги Україні на суму 75 млрд крон ($7,3 млрд), а також додаткову допомогу іншим країнам, які постраждали від війни, - пише ВВС.News.

Наголошується, що план розрахований на п'ять років.

"Ми пропонуємо, щоб Норвегія зробила обов'язковий для виконання довгостроковий внесок в Україну", - сказав журналістам прем'єр-міністр Йонас Гар Стере.

"Ми розраховуємо виділити Україні по 15 мільярдів крон на рік протягом п'яти років, тобто 75 мільярдів крон", - додав він.

Видання зазначає, що доходи Норвегії зросли до рекордного рівня після вторгнення росії в Україну через різкий стрибок цін на газ.

Зіткнувшись із критикою з боку деяких країн та частини опозиції через непряме отримання прибутку від війни, Сьтере наприкінці минулого року оголосив про план надання багаторічної допомоги Україні, проте тоді не уточнив обсяг виділених коштів, пише агентство Reuters.

У 2023 році половина допомоги буде спрямована на військові потреби, а решту витрачено на гуманітарну допомогу, але цей поділ може змінитися в наступні роки, сказав прем'єр-міністр.

Уряд Стере має ще схвалити парламент, проте головна опозиційна партія Норвегії вже заявила, що підтримає ініціативу.

Як повідомлялося, Норвегія збільшить витрати із Фонду добробуту для фінансування військової та громадянської допомоги Україні.

Статті

Світ
02.06.2023
14:09

"Не маючи широкої мережі агентів у тилу ворога, українська розвідка звернулася до несподіваних форм вербування". Західні медіа про Україну

“ФСБ зробить будь-що, щоб не дати цим дітям повернутися. Наразі вони можуть бути свідками на процесі проти Путіна у Міжнародному кримінальному суді, – сказав Кулеба The Times. – Вони допитували цю групу із 13 матерів 14 годин. Це було настільки...
Країна
01.06.2023
16:02

Атомне заміщення: Росія йде за своїм кораблем

Усі енергоблоки українських атомних електростанцій (АЕС) з 2024 р. запрацюють на американському ядерному паливі (ЯП). Для української атомної енергетики це не лише перехід на вищі технології, а й широкі можливості нового розвитку. Втім, одне дуже...
Країна
31.05.2023
14:57

Російський паспорт в окупації: вимушений крок, щоб вижити

Можна скільки завгодно говорити про те, що без російського паспорта ми не могли звернутися за меддопомогою чи влаштуватися на роботу, але я хочу акцентувати на іншому : у якийсь момент його наявність стала умовою, щоб тут залишатися. У мене питання...
Всі статті