У Норвегії заявили про довгостроковий внесок в Україну - понад сім мільярдів доларів

Уряд Норвегії 6 лютого заявив, що планує виділити пакет допомоги Україні на суму 75 млрд крон ($7,3 млрд), а також додаткову допомогу іншим країнам, які постраждали від війни, - пише ВВС.News.

Наголошується, що план розрахований на п'ять років.

"Ми пропонуємо, щоб Норвегія зробила обов'язковий для виконання довгостроковий внесок в Україну", - сказав журналістам прем'єр-міністр Йонас Гар Стере.

"Ми розраховуємо виділити Україні по 15 мільярдів крон на рік протягом п'яти років, тобто 75 мільярдів крон", - додав він.

Видання зазначає, що доходи Норвегії зросли до рекордного рівня після вторгнення росії в Україну через різкий стрибок цін на газ.

Зіткнувшись із критикою з боку деяких країн та частини опозиції через непряме отримання прибутку від війни, Сьтере наприкінці минулого року оголосив про план надання багаторічної допомоги Україні, проте тоді не уточнив обсяг виділених коштів, пише агентство Reuters.

У 2023 році половина допомоги буде спрямована на військові потреби, а решту витрачено на гуманітарну допомогу, але цей поділ може змінитися в наступні роки, сказав прем'єр-міністр.

Уряд Стере має ще схвалити парламент, проте головна опозиційна партія Норвегії вже заявила, що підтримає ініціативу.

Як повідомлялося, Норвегія збільшить витрати із Фонду добробуту для фінансування військової та громадянської допомоги Україні.

Статті

Світ
27.09.2023
20:49

“Війна в Судані дала українцям можливість закріпитися на африканському континенті”. Огляд західних медіа

Україна суттєво погіршила російське “співвідношення войськово-морських сил” – оперативний показник, який вона використовує для вирахування безпілотників, радарів, берегової артилерії тощо, а також суден, хоча до паритету все ще далеко.
Світ
26.09.2023
08:06

«Нашій країні треба зробити все, щоб швидше закінчити війну». Російські ЗМІ про Україну

"Я думаю, що сьогодні ми побачимо тривогу по всій Україні; я думаю, що будуть вражені центри ухвалення рішень, але цього недостатньо. Необхідно виробляти у противника рефлекс, як у собаки Павлова".
Донбас
24.09.2023
18:50

Батіг уже сьогодні, пряник - у світлому майбутньому. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Відповідно до російського законодавства в "ДНР" запроваджено обмеження на перебування в громадських місцях вночі, військову цензуру, особливий режим сполучення із сусідніми регіонами, а також заборонено мітинги, збори, демонстрації, ходи,...
Всі статті