У НБУ заявили, що нова програма на $20 млрд від МВФ має розпочатися у листопаді

Нову програму фінансування України від Міжнародного валютного фонду бажано розпочати у листопаді 2022 року. Про це 12 серпня в інтерв'ю Forbes заявив голова НБУ Кирило Шевченко.

"Єдина проблема - це час. Зараз у світі період відпусток, на відміну від нас. Але я очікую, що вже у вересні ми матимемо чіткіше розуміння програми. Бажано розпочати нову програму вже у листопаді", - зазначив економіст.

Наразі сторони займаються активними переговорами. Причому стан війни не має стати перешкодою для фінансування – у статуті МВФ такої заборони немає, зазначив Шевченко.

"Я думаю, що близько 20 мільярдів доларів вистачить. Однак ми обговорюємо різні формати програми. Якщо на першому етапі це буде короткострокова програма з чітким фокусом на розв'язання невідкладних проблем із бюджетом та платіжним балансом, сума може бути меншою", - додав Шевченко.

Раніше повідомлялося, що Україна отримає від Світового банку грант у розмірі 4,5 мільярда доларів.

Статті

Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Донецьк
22.05.2024
09:56

Повна "білочка". Донецький щоденник

Натомість у кожній підворітні колишньої культурної столиці відкриваються вино-горілчані магазини. І назви у всіх промовисті – «Беленькое и красненькое», «Отвертка» та моє найулюбленіше – «Белочка».
Всі статті