У Національній опереті України презентували прем'єру україно-італійської постановки "Бал" (ФОТО)

У Національній опереті України 24 і 25 листопада презентували премєру україно-італійської постановки "Бал".

Генеральний директор-художній керівник театру н.а. України Богдан Струтинський , директор Італійського культурного інституту в Києві Едоардо Крізафуллі, н.а. України Олександр Білозуб (художник-постановник), з.д.м. України Сергій Дідок (диригент-плстановник) представили проект 24 листопада, у перший день премєри.

Ця вистава мала відбутися 25 лютого, але через повномасштабне вторгнення в Україну, глядач побачив її тільки зараз.

У виставі мав грати одну з ролей 26-річний артист балету Вадим Хлуп'янець, який родом з Донецьку, але вже тривалий час працював у Національній опереті. Він загинув під Бахмутом.
Саме вранці 24 листопада у театрі відбулося прощання з Вадимом, а перший прем'єрний показ колектив театру присвятив йому.

В основі вистави "Бал" — однойменний музичний фільм Еттора Скола 1983 року, знятий за виставою-мюзиклом «Театр дю Кампаньоль» Жана-Клода Паншена.

Режисер вистави Маттео Сп’яцці (Італія) створив умовний калейдоскоп історичного екскурсу Італії до 80-рокыв минулого століття.


«Прагну донести до глядача ідею про те, що час змінює багато речей у нашому житті, та тільки не людські почуття. У виставі не буде головних ролей у традиційному розумінні. Процес створення вистави повністю імпровізований і завжди подібний до поезії – натхненний і непередбачуваний. Тим більше, що дія відбуватиметься у супроводі фантастичної  італійської музики, як класичної, так і сучасної», - зазначає італійський режисер Маттео Сп’яцці.
Фокус вистави - хореографія - сучасна за формою і концептуальна за історичним змістом. Наприклад, сцени повоєних часів, що корелюються з сьогоденням України, відгукуються глядачеві.

Проєкт реалізується за підтримки Італійського культурного інституту у Києві та Посольства Італії в Україні.


Фото - фб-сторінка Національної оперети України.

Статті

Країна
12.04.2024
11:24

"Економічне бронювання" від мобілізації: "робота в білу" чи "податок на боягузтво"?

На одного воїна, який захищає Україну, має бути 8 осіб, які забезпечують економічно утримання цього воїна. Потрібно знаходити ті заходи та засоби, які можуть сприяти підняттю рівня економіки
Луганськ
11.04.2024
10:39

Життя стає інакшим. Луганський щоденник

Кордони особистості закінчуються на сім'ї, все що ширше – держава, і там ти собі вже не належиш: маєш бути, як усі, отже – ніким.
Світ
10.04.2024
09:04

"Для захисту залишається мало що, крім молитви". Огляд західних медіа

"Якби це залежало від мене, я б перестріляла цих виродків... і стерла б Бєлгород з лиця землі"". "Гострі слова Тимохіної вражають, адже вона народилася в Росії і більшість її родичів досі живуть там, – зазначили у британському виданні.
Всі статті