У Національній опереті України презентували прем'єру україно-італійської постановки "Бал" (ФОТО)

У Національній опереті України 24 і 25 листопада презентували премєру україно-італійської постановки "Бал".

Генеральний директор-художній керівник театру н.а. України Богдан Струтинський , директор Італійського культурного інституту в Києві Едоардо Крізафуллі, н.а. України Олександр Білозуб (художник-постановник), з.д.м. України Сергій Дідок (диригент-плстановник) представили проект 24 листопада, у перший день премєри.

Ця вистава мала відбутися 25 лютого, але через повномасштабне вторгнення в Україну, глядач побачив її тільки зараз.


У виставі мав грати одну з ролей 26-річний артист балету Вадим Хлуп'янець, який родом з Донецьку, але вже тривалий час працював у Національній опереті. Він загинув під Бахмутом.
Саме вранці 24 листопада у театрі відбулося прощання з Вадимом, а перший прем'єрний показ колектив театру присвятив йому.

В основі вистави "Бал" — однойменний музичний фільм Еттора Скола 1983 року, знятий за виставою-мюзиклом «Театр дю Кампаньоль» Жана-Клода Паншена.

Режисер вистави Маттео Сп’яцці (Італія) створив умовний калейдоскоп історичного екскурсу Італії до 80-рокыв минулого століття.


«Прагну донести до глядача ідею про те, що час змінює багато речей у нашому житті, та тільки не людські почуття. У виставі не буде головних ролей у традиційному розумінні. Процес створення вистави повністю імпровізований і завжди подібний до поезії – натхненний і непередбачуваний. Тим більше, що дія відбуватиметься у супроводі фантастичної  італійської музики, як класичної, так і сучасної», - зазначає італійський режисер Маттео Сп’яцці.
Фокус вистави - хореографія - сучасна за формою і концептуальна за історичним змістом. Наприклад, сцени повоєних часів, що корелюються з сьогоденням України, відгукуються глядачеві.

Проєкт реалізується за підтримки Італійського культурного інституту у Києві та Посольства Італії в Україні.


Фото - фб-сторінка Національної оперети України.

Статті

Донецьк
22.03.2023
11:00

Окупанти змушують отримувати російський паспорт. Донецький щоденник

На початок 2022 року паспорт РФ отримали 860 тисяч осіб на обидві невизнані "республіки". Якщо довіряти офіційним сайтам, то у "ДНР" на той момент проживало 2,24 млн осіб, у "ЛНР" - 1,42 млн. Отже, російські паспорти отримали 23,5% громадян "ЛДНР"....
Світ
21.03.2023
14:00

«Просто треба розуміти, що буде дуже велика битва». Російські ЗМІ про Україну

...Заяви Заходу про те, що перші поставки танків в Україну очікують наприкінці березня, зроблені спеціально, щоб РФ не знала про їхню дислокацію і не очікувала застосування на полі бою
Світ
20.03.2023
15:00

“Це більше не бої за Бахмут, це марафонські змагання…” Західні медіа про Україну

“Тож Путін може поїхати до Китаю, Сирії, Ірану, його … небагатьох союзників, але він просто не поїде в інші частини світу і не поїде до країн-членів МКС, які, як він вважає, … заарештують його”
Всі статті