У Національній опереті України презентували прем'єру україно-італійської постановки "Бал" (ФОТО)

У Національній опереті України 24 і 25 листопада презентували премєру україно-італійської постановки "Бал".

Генеральний директор-художній керівник театру н.а. України Богдан Струтинський , директор Італійського культурного інституту в Києві Едоардо Крізафуллі, н.а. України Олександр Білозуб (художник-постановник), з.д.м. України Сергій Дідок (диригент-плстановник) представили проект 24 листопада, у перший день премєри.

Ця вистава мала відбутися 25 лютого, але через повномасштабне вторгнення в Україну, глядач побачив її тільки зараз.

У виставі мав грати одну з ролей 26-річний артист балету Вадим Хлуп'янець, який родом з Донецьку, але вже тривалий час працював у Національній опереті. Він загинув під Бахмутом.
Саме вранці 24 листопада у театрі відбулося прощання з Вадимом, а перший прем'єрний показ колектив театру присвятив йому.

В основі вистави "Бал" — однойменний музичний фільм Еттора Скола 1983 року, знятий за виставою-мюзиклом «Театр дю Кампаньоль» Жана-Клода Паншена.

Режисер вистави Маттео Сп’яцці (Італія) створив умовний калейдоскоп історичного екскурсу Італії до 80-рокыв минулого століття.


«Прагну донести до глядача ідею про те, що час змінює багато речей у нашому житті, та тільки не людські почуття. У виставі не буде головних ролей у традиційному розумінні. Процес створення вистави повністю імпровізований і завжди подібний до поезії – натхненний і непередбачуваний. Тим більше, що дія відбуватиметься у супроводі фантастичної  італійської музики, як класичної, так і сучасної», - зазначає італійський режисер Маттео Сп’яцці.
Фокус вистави - хореографія - сучасна за формою і концептуальна за історичним змістом. Наприклад, сцени повоєних часів, що корелюються з сьогоденням України, відгукуються глядачеві.

Проєкт реалізується за підтримки Італійського культурного інституту у Києві та Посольства Італії в Україні.


Фото - фб-сторінка Національної оперети України.

Статті

Світ
05.03.2024
09:45

«На полі бою французькі солдати просто розбіжаться». Російські ЗМІ про Україну

...Боєготовність французької армії викликає великі питання. Остання велика війна, в якій вона брала участь, - це якраз кампанія Наполеона Бонапарта, з часів якої минуло двісті з гаком років.
Донбас
03.03.2024
19:51

У "ДНР" погрожують українській державності "російським чоботом". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня в інформаційному полі окупованого Донбасу з'явилося інтерв'ю місцевого українофоба, який щосили намагався бути схожим на російського диктатора Володимира Путіна, що декламує свій монолог американському журналісту Такеру Карлсону. У...
Донецьк
02.03.2024
13:18

Як це, народжувати у прифронтовому місті. Репортаж з Покровського перинатального центру

На початку вторгнення був великий відтік персоналу, але згодом ситуація в центрі покращилась. Наразі штат працівників тут укомплектований на 50%. По два лікаря працюють в акушерському та гінекологічному відділенні. Ще п’ять гінекологів у...
Всі статті