У Міноборони РФ "анонсували" теракт на ЗАЕС під час візиту генсека ООН до України

Міністерство оборони Росії заявило про "резонансну провокацію", яку нібито готує Україна на Запорізькій АЕС на тлі візиту генсека ООН Антоніу Гутерріша. Про це заявив офіційний представник Міноборони агресора Ігор Конашенков.

"19 серпня київський режим готує резонансну провокацію на Запорізькій АЕС у період відвідування України генсеком ООН Антоніу Гутеррешем, внаслідок якої РФ буде звинувачено у створенні техногенної катастрофи на даній електростанції", - заявив представник російського військового відомства.

Він анонсував артилерійський удар по території ЗАЕС із "вогневих позицій ЗСУ у Нікополі". Також, за словами Конашенкова, в районі вже знаходиться український 704 полк військ РХБЗ, який повинен буде зафіксувати факт аварії, а також "провести комплекс заходів щодо демонстрації нібито ліквідації її наслідків".

При цьому російські війська нібито не мають важких озброєнь ні на території ЗАЕС, ні в прилеглих до неї районах.

Нагадаємо, що на Раді безпеки ООН росія відмовилася виводити війська з ЗАЕС.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
25.12.2025
12:37

Житлові ваучери на 2 мільйони гривень: нова програма для ВПО, але не для всіх

Питання постійного житла— це не лише про комфорт. Для багатьох родин це про здатність "закріпитися" в громаді, влаштувати дітей у школи й садочки, планувати роботу, лікування, догляд за літніми батьками.
Світ
24.12.2025
12:00

«Українську енергетику добиває упертість Зеленського». Російські ЗМІ про Україну

"Є загальноприйняті принципи організації виборчого процесу. І мільйони громадян не можна позбавляти права голосу, навіть якщо вони і живуть десь за кордоном"
Донбас Країна
22.12.2025
23:59

Війна та люди. Що визначає майбутнє українського Донбасу

Від війни залежить, скільки громадян України виїдуть із регіону і чи буде їм кудись повертатися. Від людей - чи захочуть вони жити в країні, де їх вбиває РФ і стигматизують свої ж "національно свідомі" співвітчизники.
Всі статті